Більше 400 сміттєвих майданчиків у Львові переповнені, – ЛМР

11:50 18 січня 2017 р.

У Львівській міськраді повідомили в середу, що вона змушена звернутися до обласної та Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій «щодо надання дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах області та держави».

«Сьогодні, 18 січня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було прийнято рішення про те, щоб звернутися до голів обласної та Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо надання дозволу на вивіз твердих побутових відходів на полігони в межах області та держави. Таке рішення прийняли зважаючи на складну ситуацію з вивезенням побутових відходів у Львові через блокування полігонів Львівської області та інших областей України», – повідомили в ЛМР.

Міський голова Львова Андрій Садовий розповів під час засідання комісії: «Ситуація є нетипова. Більше, ніж 400 майданчиків є переповнені. Двоє перевізників, фактично, фізично не мають куди вивозити сміття. Ті полігони, які працювали раніше, з якими були домовленості, на жаль, сьогодні з тих чи інших причин не продовжують угоди на вивезення відходів. Мова йде про дві компанії – «ДВ-Екосвіт» і «САТ». Чотири інші компанії стараються – «АВЕ», «Санком», «Грінера», «Львівспецкомунтранс», але дуже складно. Кожен день йде складна боротьба, машини з львівським сміттям, які їдуть у центральну Україну, де є домовленості з полігонами, зупиняють, не даючи можливості вивантажити сміття, ці машини скеровують назад до Львова у супроводі машин поліції».

Натомість начальник управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький повідомив: «З кожним днем проблема вивозу сміття у Львові ускладнюється. Тому була скликане позачергове засідання комісії, яка прийняла рішення про те, що на даному етапі можемо клопотати перед обласною і державною комісіями техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо розблокування полігонів на території Львівської області та полігонів на території України. Сьогодні такі клопотання мають бути направлені і голові обласної, і голові державної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій».

А директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак пояснив під час засідання комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій: «Ситуація з твердими побутовими відходами у місті Львові сьогодні стає надзвичайною. Проблеми, які накопичились за попередні місяці, стали критичними. Можливість вивозити сміття заблокована і вивозити сміття далі немає можливості. Перевізники пробували наскільки можливо розблокувати ту ситуацію, але факт є факт. З різних причинах їм пояснюють відмови. Просто не дають змоги вивезти сміття. Тобто ми зараз стоїмо перед фактом, що сміття накопичується, ми вивозимо, але не тими темпами, які мали би бути. Враховуючи потепління, яке незабаром буде, це може призвести до порушення екологічних норм та порушення санітарної ситуації в місті».

Натомість начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба попередив: «Накопиченням сміття на сміттєвих майданчиках в умовах плюсових температур, зокрема більше +8, спричинює те, що у смітті, харчових відходах, створюються сприятливі умови для розмноження умовнопатогеннх та патогенних  організмів. Відтак, зі зростанням температур повітря, сміттєприймальні майданчики стають джерелом інфекцій, зокрема,кишкових. Така ситуація може зумовити часті і тривалі спалахи кишкових інфекцій серед населення міста Львова. Окрім того, за таких умов, незважаючи на регулярне проведення дератизації, кількість гризунів, які є переносниками різного роду небезпечних захворювань, може бути збільшена».

Відтак, міський голова Львова зазначив: «Важко спрогнозувати ситуацію завтрашнього дня. Ми зобов’язані сьогодні звернутись до обласної комісії, щоб було скликання обласної комісії. У нас є можливості на рівні області, я переконаний, розвантажити ситуацію. У Львові ми не маємо права мати полігон, відповідно до чинного законодавства. Будь-яка діяльність, будь-які дозволи, які стосуються діяльності по захороненню, мають право давати державні органи влади, органи місцевого самоврядування можуть лише сприяти.

Андрій Садовий також заявив: «Ми маємо на території області достатню кількість полігонів, які можуть прийняти тверді побутові відходи зі Львова. Має бути відповідне рішення обласної комісії. Ми скеруємо матеріали на розгляд державної комісії з таким самим проханням. Це є аномальна ситуація, коли в Україні не зауважують львівської проблеми».

Міський голова Львова також запевнив: Можу офіційно заявити: я не буду вчиняти жодних дій, які можуть бути шкідливими для нашої держави, і не буду давати нікому жодних команд на будь-які голосування, які можуть призвести до зміни устрою у нашій державі. Це моя принципова позиція. Громада повинна бути нашим союзником, бо мова йде про відходи кожного. Люди схвильовані і розуміють ситуацію». 

Про це повідомили сьогодні, 18 січня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

15:46 21 січня 2021 р.

Майже 500 будинків на Львівщині без газу

Через зсув ґрунту поблизу Трускавця, 482 будинки тимчасово залишилися без газопостачання. Подія сталася 20 січня близько 18:20 у селі Модричі.

Рубрика: Ситуації

12:40 21 січня 2021 р.

Монастирський комплекс на Львівщині обміняють на 4 дитячі будинки сімейного типу

У м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури. Про це розповіли у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу