Атака Росії на порти Одеси і Чорноморська: знищено десятки тисяч тонн зерна

16:24 19 липня 2023 р.

Фото до новини

У порту "Чорноморськ" знищено 60 тис. т зерна внаслідок російських обстрілів у ніч на 19 липня,

Про це заявив міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський, пише Dailylviv.com.

Вночі 18 та 19 липня Росія обстріляла об'єкти портової інфраструктури, які були залучені в «Зерновій ініціативі». Агресор вкотре довів, що людські цінності для нього порожній звук, довіри до його слів як не було так і немає. Атаковані зернові термінали та портова інфраструктура в портах Одеса та Чорноморськ. Нічний удар вивів з роботи значну частину зернової експортної інфраструктури порту Чорноморськ. За оцінками спеціалістів, для повноцінного відновлення об’єктів, що постраждали цієї ночі, знадобиться не менш як рік. У порту Чорноморська також були знищені 60 000 т зерна, яке мало бути завантажено на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому.

«Найбільше постраждала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group. Це терористичний акт не проти України, а проти всього світу. Продовольча безпека якого знову під загрозою. Людство опинилося в заручниках у країни терориста, яка шантажує весь світ голодом. Світ має відреагувати жорстко і відповідно до ситуації!

Якщо ми не зможемо експортувати продовольство, то населення найбідніших країн опиниться на межі виживання! Крім того, постраждає економіка не лише України, а й світу. Зросте ціна на збіжжя і не всі країни зможуть дозволити собі купувати сг продукцію, а значить ціна значно зросте на продукти харчування: борошно, крупи, мʼясо», - наголосив Микола Сольський.

Росія влучила у зерновий та олійний термінали в порту: рятувальники боряться з пожежею

Х-22, Калібри, Онікси, Шахеди: Росія вночі атакувала Україну з Чорного моря

Дрони-камікадзе атакували Херсонську і Житомирську області

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів