На парковці у Львові переховується від путінського режиму 78-річний російський дисидент (відео)

19:40 20 жовтня 2015 р.


Фото: tsn.ua

Письменник з Ярославля Геннадій Ісаєв ночує зі своєю собакою Сімою у машині.

До Львова переїхав росіянин, який не погоджується з політикою Путіна. Власного житла він не має, тому другий місяць мешкає в авто на парковці біля супермаркету. Його звуть Геннадієм Ісаєвим. Йому – 78 років. Два місяці тому покинув рідний Ярославль і приїхав до України.

Каже, що він – письменник, критикував чинну російську владу і тому за ним стежили. Свої мотиви громадянин РФ пояснює так:«Я не згоден із війсною, котру Путін розв'язав з Україною – це одне. Він провалив економіку – два. Нема жодної свободи преси – три».

Тепер пенсіонер-біженець ночує зі своєю собакою Сімою у машині. Каже, що живе на давні заощадження. Новини читає з телефону. Мився востаннє місяць тому в річці.

Машиною з російськими номерами, яка стоїть на парковці львівського супермаркету, зацікавилися пильні мешканці довколишніх будинків. Вони ж і викликали поліцію.

В охоронців порядку до російського втікача претензій немає. Командир роти Роман Бліхарський пояснив «Всі документи в нього в порядку, посвідчення водія теж є. Людина нормально себе поводить, але нами буде повідомлено певні спецслужби, наше керівництво, всі в курсі».

Львів'яни по-різному ставляться до кочівника. Одні росіянину співчувають, інші просто не зважають на нього.

28 жовтня в Геннадія закінчується строк перебування в Україні. Пенсіонер збирається просити політичного притулку або українського громадянства. Утім, у міграційну службу досі не звернувся.

Речник Державної міграційної служби у Львівській області Світлана Хітрова пояснила: «Громадянство він може отримати, тільки якщо він проживав в Україні до 1991 року, якщо він народився в Україні, якщо тут народились його батьки чи діти. Чи він одружений, наприклад, на громадянці України. Ще у нас є поняття біженець. Біженець – це особа, яка може довести, що її переслідують на батьківщині, що їй щось загрожує». 

Якщо найближчим часом росіянин не звЕрнеться до міграційної служби з відповідними документами та доказами, йому загрожуватиме примусове повернення в Росію. Про це повідомили сьогодні, 20 жовтня, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу