71-річний португалець приїхав до Львова, щоб зустрічати евакуаційні потяги

22:33 5 червня 2023 р.

Фото до новини

Нуно 71 рік і одного разу він наважився залишити розмірене пенсійне життя у Португалії, щоб приїхати в Україну і допомагати людям, які постраждали через війну.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Чоловік зізнався, що коли побачив фото й відео з Бучі, Ірпеня та Гостомеля після того, як звідти відступили війська окупантів, просто не міг вчинити по-іншому. Ні поважний вік, ні застереження рідних, ні відстань Нуно зупинити не змогли.

«Від липня минулого року він як волонтер на Головному залізничному вокзалі у Львові зустрічав евакуаційні потяги з прифронтових областей, допомагав підносити речі, відводив у пункти медичної та психологічної допомоги і просто слухав та підтримував щирим словом тих, хто хотів виговоритися. Зізнається, для багатьох, хто прибув, останній пункт був найважливішим. Наразі наш португальський друг поїхав додому, але наголосив, що обов’язково повернеться», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Нуно став невіддільною частиною команди «Медико-психологічної допомоги», яка з перших днів повномасштабної війни та дотепер щодня зустрічає евакуаційні потяги та кілька разів на тиждень – евакуаційні автобуси, а ще – надає медичну і психологічну допомогу, інформує, скеровує на отримання грошових виплат, поселення чи виїзд за кордон.

«Волонтери – це фундаментальна потреба для України, і фундаментальна сила, яка дозволяє підтримати кожного, хто цього потребує», – каже Нуно на основі того, що побачив зсередини, коли волонтерив разом з іншими небайдужими людьми по 12 години на добу.

Нагадаємо, медико-психологічна допомога працює на Головному залізничному вокзалі Львова з ініціативи Львівської ОВА та партнерів. До команди увійшли лікарі, студенти-медики, небайдужі люди різних статусів та професій.

Стаканчики замість паперу: на залізнчному вокзалі у Львові волонтери розпочали збір вторсировини

Евакуаційний потяг привіз до Львова людей з Покровська і Дніпра

До Львова вирушає евакуаційний потяг зі сходу

Щодня з Нікополя до Льова будуть їздити евакуаційні вагони

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів