200 тисяч гривень для АТО щезли в ДАІ Львівщини, – активісти

15:26 24 березня 2015 р.

З коштів, що їх працівникі ДАІ у Львовівській області збирали для своїх товаришів, які перебували в зоні АТО, тільки 96 тисяч гривень було передано для цільових потреб. А ось 200 тисяч гривень зникли у невідомому напрямку.

Понад те, людина, яка ініціювала збирання цих коштів, також зникла.

Про це сьогодні, 24 березня, під час прес-конференції  у Львівському прес-клубі «Хто привласнив гроші, зібрані працівниками ДАЇ для потреб АТО» заявив голова ГО «Галицька фортеця» Олег Звозда.

- Людина, яка ініціювала, ніби, добре діло, збір коштів, зараз невідомо де перебуває. В обласному ДАІ досьогодні висить інформаційна табличка, яка говорить, що цей чоловік обіймає посаду заступника керівника ДАI. Цю ж посаду він обіймав в той час, коли ці кошти збирали і коли вони зникли. Мова йде про Дмитра Фальшовника, - каже Олег Звозда.

За його словами, ця особа вже 9 місяців, ніби, перебуває на лікарняному, хоча не надає жодних документів і йому не виплачують лікарняні. На вимогу громадських активістів до пошуку зниклого міліціонера має долучитися прокуратура.

- Тут не сума є важливою. Важливим є факт: люди здали кошти, і вони повинні знати, куди ті кошти пішли. І якщо, не дай Бог, з тих коштів одна гривня пішла не за призначенням, людина повинна бути покараною, - каже громадський активіст.

За словами адвоката Марата Кухара, який займається цією справою, працівники ДАІ здавали по сто доларів з особи.

- Причому, нікого не примушували, всі здавали насправді добровільно, щиро. І коли озвучили таку цифру, то виникло обурення, що гроші самі в себе вкрали. А Фальшовник, перебуваючи на посаді, збирав командирів взводів, і вони між собою вирішували, яким чином списати ті кошти. Тобто сфальсифікувати відомості щодо збору коштів, - стверджує Марат Кухар.

Як приклад, він назвав інформацію від 4 роти ДАІ ДПС м. Львова.
- Її очолює п. Сакерін. У мене є список добровільно наданих коштів. А цей пан мав сміливість показати повну відсутність збирання коштів. По інших взводах, бодай, якісь суми були офіційно показані. А тут – жодної копійки, - стверджує громадський активіст.

За словами адвоката, звільнити з роботи Дмитра Фальшовника неможливо, тому що за законодавством, він може просто телефоном повідомити про те, що хворіє і не змушений подавати жодних підтверджуючих документів.

Також громадські діячі нагадали, що ще в 2013 році, на початку революційних подій в Україні, ДмитроФальшовник і Віталій Гапчич давали вказівки не пропускати автобуси з львівськими активістами, які їхали на Майдан, проколювати їм колеса, забирати ліцензії. У підсумку за ці дії відповіли звичайні даіці, які виконували злочинні накази. А ось вище керівництвовзагалі не було покарано за свої прямі вказівки.

Тому активісти ГО «Галицька фортеця» та «Дорожній контроль. Захід» вимагають, щоби Дмитра Фальшовника та Віталія Гапчича  звільнили з займаних посад та притягнули до кримінальної  відповідальності. 


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

19:04 5 березня 2021 р.

Розгортання двох тимчасових госпіталів: у Львові прийняли низку рішень для стримання стрімкого поширення Covid

У мерії відбулось засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому прийняли ряд рішень щодо унеможливлення стрімкого поширення коронавірусу.

Рубрика: Ситуації

17:12 5 березня 2021 р.

Грядівська сільрада перед виборами роздала землі на десятки млн грн. Правоохоронці розслідують кому

Правоохоронці розслідують те, як і кому роздавали землю на території Грядівської сільради в минулі роки. Упродовж 2020 року Грядівська сільська рада роздала 62 гектари землі.

Рубрика: Ситуації

12:44 5 березня 2021 р.

Після випадку з контрабандою в українському посольстві змінять правила використання дипломатичного транспорту

Співробітників посольства України в Польщі, яких спіймали на контрабанді, вже звільнили. На сьогодні готуються певні зміни до правил використання дипломатичного транспорту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу