15 і 22 березня у Львові прийматимуть від населення відпрацьовані комп’ютери, телевізори, холодильники
18:52 23 лютого 2015 р.
Фото: klyuch.com.ua
Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, зі середини березня у нашому місті збиратимуть не лише відпрацьовані батарейки і лампи, а й непридатну чи застарілу техніку: комп’ютери, телевізори, холодильники тощо.
У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 23 лютого, «Щоденному Львову», що зі середини березня у нашому місті збиратимуть не лише відпрацьовані батарейки і лампи, а й непридатну чи застарілу техніку: комп’ютери, телевізори, холодильники тощо. У повідомленні також конкретизують:
«Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник міського управління екології та благоустрою Андрій Галушка. У місті вже діє Комплексна муніципальна програма поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування, однак нею передбачено лише збір та переробку відпрацьованих батарейок та люмінесцентних ламп.
Таким чином, з липня 2014 року на території міста було зібрано 3 тонни відпрацьованих батарейок, при цьому охоплено 90 пунктів збору. Наступний етап – це збір відпрацьованих люмінесцентних ламп, які містять ртуть.
Як зазначив Андрій Галушка, на сьогодні вже проведено відповідні тендери на закупівлю обладнання зі знешкодження відпрацьованих ламп. Частину його вже доставлено до Львова, виготовлення решти – на завершальній стадії.
Доставка очікується до травня-червня. «Фактично, ці два процеси – це знешкодження двох найбільш небезпечних відходів, які при необережному, неконтрольованому поводженні можуть завдати максимальної шкоди довкіллю», – пояснив Андрій Галушка.
З весни у місті стартує також збір та переробка техніки, що, як і батарейки чи лампи, містить небезпечні для довкілля складники. Збором, розбиранням та поелементною здачею на утилізацію приладів займатимуться 2 приватні підприємства – «Еко-тех-Україна» та «Дубровська». Робитимуть вони це безкоштовно.
Стартує збір на Сихові – як спальному районі, де є концентроване нагромадження побутових відходів. Андрій Галушка підкреслив:
«Щороку в оселях львів’ян утворюється близько 200 тисяч непридатних для використання або морально застарілих предметів електричного та електронного обладнання. Мешканці Львова вже давно є екологічно освіченими, тож у них є потреба передачі цих відходів на утилізацію, а не на сміттєзвалище. Найкраща мотивація для них – це безпечне довкілля, в якому живуть люди, адже це запорука їхнього здоров’я та здоров’я їхніх дітей».
Як повідомили в ПП «Еко-тех-Україна», спершу це буде пробний збір – 15 та 22 березня і 7 та 9 квітня. Для цього обіцяють створити 3 пересувні приймальні пункти. Так, з 10.00 до 12.00 год здати відпрацьовану техніку можна буде біля ТЦ «Іскра» та біля ринку «Санта-Барбара», а з 13.00 до 15.00 год – біля верхнього «Шувару».
«На всіх трьох локаціях стоятиме людина з плакатом, який повідомлятиме про те, що тут – місце збору», – пояснює Борис Денис, представник підприємства.
Збиратимуть обладнання також на вулиці Угорській, 14. ПП «Дубровська» прийматиме техніку з 10.00 до 19.00 год у будні та з 10.00 до 17.00 – у суботу. Враховують підприємці також те, що не кожен зможе довезти важке обладнання сам. Відтак, пропонують попередньо звертатись у підприємства за тел.: 067-850-03-23, 050-371-04-51 (ПП «Еко-тех-Україна») та 227-63-21 (ПП «Дубровська»).
Довідка
Відходи електронного та електричного обладнання є однією з найбільш небезпечних груп у складі побутових відходів, оскільки багато з них містять отруйні важкі метали: свинець, ртуть, кадмій, хром та берилій, а також бромовані антипірени, флуорохлоровуглеводні, поліхлоровані біфеніли, полівінілхлорид. Ці речовини забруднюють довкілля та наражають на небезпеку здоров’я людей: під час горіння і розкладання складових електронного та електричного обладнання виділяються діоксини, поліароматичні вуглеводні та інші токсичні речовин.
Крім того, несанкціоноване поводження з відходами електронного та електричного обладнання призводить до безповоротної втрати цінної вторинної сировини – чорних, кольорових та дорогоцінних металів, полімерів, гуми та скла».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook