18:17 19 листопада 2024 р.
З початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року і до листопада 2024 року, за даними ООН, загинули понад 12 тисяч мирних громадян України та понад 26 тисяч було поранено.
Це лише офіційна статистика – реальні втрати набагато вищі, але оцінити їх поки що неможливо через окупацію територій. «Слово і діло» нагадало про наймасштабніші та найкривавіші теракти російських військ за тисячу днів війни, пише DailyLviv.com.
2022 рік
У 2022 році і загалом за тисячу днів повномасштабної війни найкривавішим є теракт росіян у Маріуполі – удар по драматичному театру 16 березня, коли там перебували мирні жителі. Точна кількість жертв атаки невідома і, ймовірно, вже не буде встановлена, оскільки окупанти знесли будівлю. Офіційна влада Маріуполя припускала, що загинути могли близько 300 осіб. Журналісти Associated Press провели розслідування, опитавши очевидців, і стверджують, що жертвами атаки могли стати близько 600 цивільних.
Читайте також: У лікарні Маріуполя заживо згоріло майже 50 людей. За місяць блокади загинуло 5 тис осіб, - мер міста
1 та 29 березня російські війська вдарили по будівлях обласних адміністрацій у Харкові та Миколаєві. У Харкові внаслідок атаки загинуло 29 осіб та 35 постраждали, у Миколаєві – 37 загиблих та 36 постраждалих.
8 квітня росіяни вдарили по залізничному вокзалу у Краматорську ракетою «Точка-У» із касетними боєприпасами. У момент атаки на станції тисячі людей чекали на евакуаційний потяг, загинула 61 людина, більше 120 було поранено.
Російські пропагандисти звинуватили в обстрілі Україну, але СБУ довела, що пуск ракети було здійснено з окупованої території Донецької області.
27 червня було завдано ракетного удару по торговому центру «Амстор» у Кременчуці. Удару було завдано ракетами Х-22, правоохоронці встановили відповідальних за це льотчиків. Загинула 21 особа, 59 постраждали.
14 липня було здійснено ракетну атаку (з використанням «Калібрів») на Вінницю: постраждали Будинок побуту «Ювілейний», офісні будівлі, медичний центр, Будинок офіцерів. Загинуло 28 людей, майже 200 було поранено.
24 серпня окупанти обстріляли станцію Чаплине на Дніпропетровщині, через яку проїжджав евакуаційний потяг. Внаслідок п'яти ракетних ударів загинули 25 людей, 31 було поранено.
30 вересня окупанти ракетами С-300 обстріляли гуманітарну колону у Запоріжжі – 32 загиблих, 86 поранених.
2023 рік
Минулий рік розпочався з масштабного ракетного удару по Дніпру, внаслідок якого обрушилися два під'їзди багатоповерхового житлового будинку. Атаку було здійснено крилатими ракетами Х-22, причетних до теракту встановлено. Загиблими оголошено 46 людей, 80 постраждали.
28 квітня дві російські ракети Х-101 влучили у дев'ятиповерховий житловий будинок в Умані, внаслідок чого загинуло 24 особи, 17 було поранено.
27 червня росіяни вдарили «Іскандерами» по популярній піцерії RIA у Краматорську. Правоохоронці з'ясували, що удар скоригував місцевий житель. Загинули 13 людей, 65 постраждали.
Внаслідок ударів по житлових будинках у Львові та Покровську загинули загалом 20 людей, більше сотні постраждали.
19 серпня росіяни завдали удару по історичному центру Чернігова «Іскандером-К», постраждала, зокрема, будівля драмтеатру. Загинули 7 людей, понад 150 було поранено.
6 вересня було атаковано центральний ринок у Костянтинівці Донецької області – 17 загиблих та 36 поранених.
5 жовтня росія вбила 59 мирних жителів села Гроза на Харківщині, які зібралися на поминки військового у кафе. Ракетний удар повністю зруйнував будівлю, з огляду на чисельність населення села, загинув кожен четвертий мешканець. Навідниками, як з'ясувала СБУ, були двоє місцевих жителів, які під час окупації перейшли на бік росіян, а згодом втекли. При цьому в кафе в момент удару не було військовослужбовців чи іншої "законної" військової цілі.
29 жовтня внаслідок масованого ракетного обстрілу в Києві загинули 33 особи, ще 30 отримали поранення.
Крім того, 6 червня минулого року росія підірвала греблю Каховської ГЕС у Херсонській області, спричинивши екологічну катастрофу. Жертвами стали понад 30 людей.
2024 рік
У березні російські війська двічі атакували житлові будинки в Одесі: 2 березня загинуло 12 людей, 15 березня – 21. Ще понад 80 було поранено.
Крім того, 18 листопада внаслідок удару по Одесі балістичною ракетою загинули 10 людей, десятки поранено. Постраждали житлові будинки, адміністративні будівлі, університет. У Повітряних силах пояснили, що удару було завдано ракетою «Іскандер-М»: сили ППО збили її, але уламки впали в Приморському районі.
17 квітня, теж «Іскандером», окупанти атакували Чернігів: було пошкоджено лікарню, університет, житлові будинки. Загинуло 18 людей, 78 постраждали.
Внаслідок обстрілів Харкова 25 травня загинули 18 людей та 54 постраждали. Росіяни вдарили по житлових будинках, «Епіцентру» та центральному парку.
9 серпня під обстріл потрапив гіпермаркет у Костянтинівці – 14 загиблих та 44 поранених.
Під час масованого обстрілу України 8 липня у Києві загинуло 33 особи та більше 120 було поранено. У столиці було частково зруйновано п'ятиповерховий житловий будинок та дитячу лікарню «Охматдит», були й інші руйнування.
3 вересня російські війська балістикою вдарили по навчальному закладу у Полтаві, було частково зруйновано одну з будівель Інституту зв'язку. В результаті загинуло 59 людей і 328 було поранено.
Учора, 18 листопада, «шахедами» було завдано удару по гуртожитку в Глухові Сумської області, загинули 12 людей.
Читайте також: Дванадцятеро загиблих у гуртожитку на Сумщині
Серед загиблих лікарі, поліціянти та цивільні. Ворог атакував Одесу ракетою «Іскандер-М»