1 січня у Львові набудуть чинності скориговані тарифи з водопостачання й водовідведення

18:10 2 грудня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Як стверджують у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перегляд діючого тарифу відбувся внаслідок зростання цін на енергоносії.

«ЛМКП «Львівводоканал» інформує, що з 1 січня 2016 року у Львові набудуть чинності скориговані тарифи послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 12 личтопада 2015 року №2714», – повідомили сьогодні, 2 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Перегляд діючого тарифу відбувся внаслідок зростання цін на енергоносії, зокрема від травня 2015 року до листопада 2015 року тариф на електроенергію зріс з 1,662 грн до 1,825 грн (з ПДВ за 1 кВт/год). Оскільки у структурі тарифу складова електроенергії значна, Національна комісія скоригувала тариф ЛМКП «Львівводоканал».

Окрім цього Нацрегулятор здійснив перехід від єдиного тарифу для всіх категорій споживачів, а саме виділив окремий тариф для оптових споживачів, що, у свою чергу, спричинило зростання тарифу для інших категорій споживачів. Відтак, згідно з постановою НКРЕКП, тарифи для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (в т.ч. для населення), будуть такі (з ПДВ): на централізоване водопостачання – 5, 46 грн за кубічний метр; на централізоване водовідведення – 4, 02 грн за кубічний метр.

Водночас, Нацрегулятор затвердив тарифи і для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Тобто для ліцензіатів, які придбавають в іншого ліцензіата питну воду з метою її подальшої реалізації споживачам та/або подають стічні води на очищення іншому ліцензіату за окремими тарифами на централізоване водопостачання та/або водовідведення. 

Відповідно для цієї категорії тарифи для ЛМКП «Львівводоканал» встановлено такі: на централізоване водопостачання – 2, 376 грн за кубічний метр (з ПДВ); на централізоване водовідведення – 0, 624 грн за кубічний метр (з ПДВ). У ЛМКП «Львівводоканал» також зазначили:

«Ми постійно наздоганяємо тариф на електроенергію, який змінюється практично щомісяця. У цій гонитві під загрозою знеструмлення водоканали змушені розраховуватися з енергетиками за збільшеною вартістю електроенергії, яка не передбачена діючими тарифами.

Така ситуація надзвичайно обмежує ресурси підприємства на ремонти та енергоощадні заходи. Стабілізувати фінансовий стан водоканалів можна завдяки паралельному коригуванню тарифів на електроенергію та водопостачання».

Внаслідок коригування енергетичної складової тарифу вартість послуг водопостачання зросте на 10%, тобто на 0,408 грн з ПДВ, а водовідведення – на 5,6%, це 0,216 грн з ПДВ».

dailylviv.com

До теми

15:22 27 жовтня 2020 р.

Завтра частина Франківського району буде без води. Перелік вулиць

У зв'язку з плановими роботами з перепідключення новозбудованого водопроводу діаметром 400 мм на вул. Боткіна, завтра, 28 жовтня, з 10.00 і до 20.00 год буде призупинено подачу води до частини Франківського району.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу