У Львові затримали творця комп'ютерного вірусу

16:20 27 квітня 2018 р.


Фото: lv.npu.gov.ua

20-річний студент створив вірус, який призначався для викрадення даних з браузерів та запису усіх натискань клавіатури (кейлогер).

Про це повідомили сьогодні, 27 квітня, в прес-службі Головного управління поліції у Львівській області, де також розповіли: «Оперативники Карпатського управління кіберполіції та спеціалісти Управління інформаційних технологій та програмування Південного регіону департаменту кіберполіції викрили 20-річного студента у створенні та поширенні шкідливих програм. Спеціалісти з кіберполіції провели попередній аналіз зразку шкідливого програмного забезпечення та встановили: програма написана на мові «C++» під операційні системи «Windows (95/98/хр/Віста/7)».

«Шкідливе програмне забезпечення (ШПЗ) мало вбудований клавіатурний шпигун, який записував усі натискання символів на клавіатурі та при натисканні 350 символів відправляв ці данні на запрограмовану електронну скриньку. Також він сканував директорії, які містять налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів та відправляв їх на ту саму електронну скриньку чи «ftp»-сервер», – поінформували також в обласному управлінні поліції.
«Для анонімізації своїх дій він використовував «ТOR» та «VPN», а також «ІР»-адреси університету в якому навчався, а для усіх грошових розрахунків використовував електронні гаманці. Оплата використання ШПЗ здіснювалася користувачами щомісячно, а вартість становила п’ять доларів з кожного із клієнтів», – розповіли також в обласному управлінні поліції.

«За цим фактом слідчі поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 361-1 Кримінального кодексу України. У хлопця наразі вилучено комп’ютер, за допомогою якого він створював шкідливе програмне забезпечення та банківську картку, за допомогою якої він отримував готівку», – поінформували також в обласному управлінні поліції.

«Спеціалісти управління інформаційних технологій та програмування оглянули ноутбук зловмисника та виявили на ньому програмний код ШПЗ, його примірники, а також переписки з покупцями. Після попереднього огляду спеціалістами комп’ютер було направлено на експертизу. За її результатами буде прийнято рішення щодо оголошення молодику про підозру», – повідомили також в обласному управлінні поліції.

dailylviv.com

До теми

17:25 12 жовтня 2021 р.

Львів: Україна та Боснія і Герцеговина починають вирішувати долю другого місця у групі D

Сьогодні у Львові на «Арені Львів» відбудеться поєдинок відбору ЧС-2022 у групі D, в якому збірна України прийматиме команду Боснії і Герцеговини (початок зустрічі — о 21.45).

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу