У Львові стартував велопробіг «Повертай направо» (відео)

16:34 11 липня 2015 р.


Фото: vgolos.com.ua

Активісти литовського Союзу Вітчизни демонструють солідарність з українським народом.

Сьогодні, 11 липня, у Львові стартував велосипедний пробіг «Повертай на право» Союзу Вітчизни (партії консерваторів Литви) на чолі з лідером опозиції Сейму Литовської Республіки, колишнім прем’єр-міністром Литви Андрюсом Кубілюсом. Участь у заході беруть велосипедисти, які вже п’ятнадцятий рік поспіль будуть здійснювати велопробіг, цього разу – в напрямку Західної України.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив іцз цього приводу: «Хочу привітати пана посла, який приїхав з поважними людьми. Велопробіг, який вони робитимуть по містах нашої держави, є підтримкою України. Дякуємо Прем’єр-міністру Литви за таку увагу, він завжди був і є великим патріотом України, підтримує Україну та показує це особисто». 

Маршрут велопробігу складе близько 750 кілометрів зі стартом і фінішем у Львові через міста Стрий, Івано-Франковe, Чернівці, Хотин, Кам’янець-Подільський, Бучач та Бережани. Зі слів Андрюса Кубілюса, цього року велопробіг в Україні пройде з метою солідарності з українським народом, щоб особисто побачити і відчути чим зараз живуть люди у такий непростий час в країні, з якою Литва має багато спільних історичних періодів. 

Він також зазначив: «Ми дуже раді такій можливості приїхати сюди, побачити таке прекрасне місто – столицю європейської культури. Я завжди усім, хто ще не визначився, чи належить Україна до Європи, чи ні, раджу приїхати до Львова. Наша команда їде спільно, солідарно, їдемо на роверах та показуємо свою солідарність з Україною. Це наш традиційний велопробіг, ми вже 15 років їдемо по Литві, зустрічаємось в наших містах, селах з людьми, говоримо про життя та політику. Дійсно, в цьому році ми тут, щоб показати нашу з вами солідарність та для того, щоб побачити вашу прекрасну країну». 

Як довів досвід попередніх років, найкраща можливість пізнати країну та поспілкуватися з людьми буває саме під час подорожі на велосипедах. З 2002 року, коли була організована перша подорож, Литву об’їхали по декілька разів і навідались практично  у кожне містечко.

А у 2009 році велосипедисти завітали у етнічний литовський край у Польщі – Сейн. У 2010 році маршрут велопробігу прямував по  Білорусі, де тодішній прем’єр-міністр з командою на велосипедах побували у замках Великого Князівства Литовського та інших історичних пам’ятках на теренах Білорусі.

Про це повідомили сьогодні, 11 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

12:55 7 грудня 2021 р.

Львівський атлет став чемпіоном країни з плавання

Мешканець міста Лева, Лукашев Георгій, якому нещодавно виповнилося сімнадцять років, посів найвищу сходинку чемпіонату України з плавання, який розпочався третього грудня в місті Дніпро.

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу