На Львівщині завершилися треті «Ігри нескорених»

18:15 11 липня 2016 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

У гірському селі Сприня в Самбірському районі Львівської області на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені президента УГВР Кирила Осьмака завершилися військово-патріотичні змагання «Ігри нескорених».

«У Самбірському районі завершилися треті «Ігри нескорених» за участю команд Львівської, Луганської та Донецької областей», – повідомили сьогодні, 11 липня, в прес-службі міністерства оборони України, де також опублікували фоторепортаж зі місця події й розповіли подробиці:

«У гірському селі Сприня в Самбірському районі Львівської області на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені президента УГВР Кирила Осьмака завершилися військово-патріотичні змагання «Ігри нескорених». В іграх брали участь команди учнівської молоді віком від 15 до 18 років Самбірського, Старосамбірського, Городоцького, Мостиського, Пустомитівського районів Львівщини, а також команди міст Сватово Луганської області та Слов’янська Донецької області.

Військово-патріотична гра проводилася на історичному місці, де в липні 1944 року утворилася Українська Головна Визвольна Рада (УГВР). Її члени своє життя присвятили і віддали боротьбі за незалежність України. Тому цьогорічні «Ігри нескорених» проводяться з нагоди 72-ї річниці створення УГВР.

Упродовж п’яти днів таборування команди змагалися у наступних видах: стрільба, повстанський біатлон, перетягування линви, розпалювання багаття, перегони, гирьовий спорт, армреслінг, «Відун», повстанська пісня. До речі, повстанський біатлон досить складне командне змагання із жорсткими правилами.

Учасники мають із урахуванням часу подолати дистанцію у 500 метрів із різноманітними природними перешкодами та відстрілятися з пневматичної гвинтівки на трьох рубежах. Також додатково у смугу перешкод можуть включатися повстанські завдання-«сюрпризи», наприклад, стрільба із саморобного лука, визволення полоненого тощо.

Досить цікавим є гра «Відун». Це конкурс на знання історії України, доби Козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України по аналогії «Брейн-рингу» та «Що? Де? Коли?». А розпалювання багаття «Ватра» теж вимагає від учасників неабияких зусиль, адже потрібно розпалити вогнище з підручних засобів, знайдених у лісі, таким чином, щоб перегоріла нитка, натягнута на висоті 80 сантиметрів.

Програма змагань була насичена різноманітними конкурсами, показовими заняттями, екскурсіями та іншими активними заходами. Кожного дня молодих патріотів України чекали цікаві зустрічі із військовослужбовцями Збройних Сил України, які проходять службу у військових частинах, дислокованих на Львівщині.

Зокрема, фахівці полку РХБ захисту ознайомили молодь із приладами радіаційної та хімічної розвідки, засобами індивідуального захисту, аерозольного маскування та презентували машину РХБ розвідки. А військові сапери з інженерного полку показали роботу пошукових собак, пояснили як поводитися із мінно-вибуховими предметами, ознайомили присутніх із засобами виявлення вибухонебезпечних предметів, методами ведення інженерної розвідки та провели виставку стрілецької зброї, яка є на озброєнні. Своєю чергою, військовослужбовці полку армійської авіації продемонстрували засоби рятування екіпажів літальних апаратів.

Організація волонтерів «Білі берети» з Городоччини провели із всіма командами навчання з тактичної медицини. Учасники «Ігор нескорених» потренувалися надавати медичну допомогу в екстремальних умовах.

Передостанній день змагань був присвячений сходженню на гору Діл повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла підстаршинська школа УПА, та зустрічі з краєзнавцями Старосамбірщини. Важливим елементом під час Ігор було вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА. Завершилися треті «Ігри нескорених» 10 липня урочистими заходами з нагоди святкування 72-ї річниці від створення УГВР у історичних та пам’ятних місцях Самбірського району».

dailylviv.com

До теми

23:43 4 березня 2021 р.

Веслувальна база «Добротвір» стала олімпійською

Уряд підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до переліку закладів фізичної культури і спорту, яким надається статус бази олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки».

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу