На Львівщині розпочався ХІ Європейський тиждень велосипедного туризму (оновлено)

18:05 13 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Понад 350 роверистів з 12 країн, найменшому з яких – дев’ять років, а найстаршому – 81, приїхали до Жовкви, щоби взяти участь у міжнародному заході, котрий в Європі проводять щороку, а от в Україні – вперше.

Окрім популяризації велосипедного туризму та призвичаєння до здорового способу життя, організатори ХІ Європейського тижня велосипедного туризму ставлять собі за мету заохочення пересічних громадян краще пізнати одне-одного, налагодити контакти та відкрити для себе кожного разу нову країну Європи, ознайомитись з найвизначнішими пам'ятками культури, скуштувати страв національної кухні, вивчити звичаї та побут місцевого населення.

Гості діставалися до Жовкви хто на велосипедах, хто на автомобілях. «Десантувалися» на стадіоні «Розточчя». Мандруватимуть не тільки Жовківським, а й Кам'янка-Бузьким, Буським, Сокальським та Яворівським районами. Кожного дня матимуть 3 маршрути різної складності, найдовший – до міста Белз. 

За словами голови оргкомітету Федерації спортивного туризму України (ФСТУ) з підготовки та проведення ЄТВТ-2015, голови комісії з велосипедного туризму ФСТУ Тараса Пахолюка, Жовква гідно прийняла гостей. Каже, що сподівалися щонайменше на 600 учасників, але багато хто, наляканий подіями в Україні, відмовився брати участь у заході. Ті ж, що приїхали, забезпечені картами кількома мовами та перекладачами. Також – харчуванням, а головне – цікавими маршрутами і не менш цікавим дозвіллям – ідеться про вечори знайомств, пісні та рукоділля.

Велотуристи з Польщі, Франції, Бельгії, Німеччини, Грузії, Люксембургу, Великої Британії, Нідерландів, Австрії, Швеції, Ізраїлю та України пробудуть у Жовкві до 18 липня, а потім передадуть естафету французькому місту Ош. А далі у планах ЄТВТ – Люксембург, Польща, Бельгія та Іспанія, про що розповів президент Європейського Союзу велосипедного туризму (UECT) П’єр Розе (Франція), додавши, що дуже задоволений умовами, що їх створили учасникам заходу.

Також знаменитий 75-річний велотурист розповів, що UECT налічує 130 тисяч учасників, особливо пропагує родинний велотуризм і залучає до цього масового виду спорту молодь, для якої організували 320 шкіл-клубів, де вчать їзди на велосипеді, правил дорожнього руху та багато інших корисних для життя речей. Легенда польського велотуризму, організатор перших міжнародних контактів українських велотуристів (починаючи з 1988 року), член Комісії велотуризму Польського туристсько-краєзнавчого товариства 75-річний Міхал Рачинські зазначив, що кожного року колує щонайменше 10 тисяч кілометрів, а цього року вже накрутив педалями 8 тисяч кілометрів.

Він також вважає, що пропаганда щодо України робить дуже погану справу, тому він змушений був у Ченстохові, звідки приїхав, «виступати за ксьондза», розповідаючи, що в Україні – безпечно, що сюди треба їхати. 

Хто не приїхав сюди, згодом жалкуватиме», – переконаний пан Рачинські й додає, що 8 літ підряд приїжджає в Україну і піднімається на Говерлу: «Бережіть Карпати, бо там – найчистіше повітря».

У планах велотуриста з Грузії Нодара Берідзе – зібрати велосипедну сотню й організувати пробіг «Київ – Москва», який перебігатиме під гаслом «Спортсмени – за мир! Світ – за мир!». Також розповідає, що є волонтером телепроекту «Жди меня», бо вже знайшов під час веломандрівок 450 людей. А закінчив свою розповідь Нодар словами «Слава Україні і миру Україні».

Насамкінець хочеться подякувати Тарасові Пахоляку та його команді за організацію заходу і створення гідних умов для учасників. І водночас дорікнути: журналістів потрібно було запрошувати не у зал засідань Львівської ЛОДА, а у Жовкву, щоби наочно продемонструвати все вище зазначене, бо краще один раз побачити, ніж сто разів почути. 

Про що журналіст «Дня» й сказала на прес-конференції. Пахоляк пообіцяв ситуацію виправити, отож у суботу, 18 липня, під завісу ХІ Європейського тижня велосипедного туризму представників мас-медіа обіцяли запросити-таки безпосередньо на місце подій. 

Тому – далі буде: цікаві історії, враження, а головне – фотозвіт про справді непересічну для України подію. Про це повідомили сьогодні, 13 липня, в київському часописі «День». Натомість у прес-службі  обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 13 липня, «Щоденному Львову»: 

«На Львівщину прибуло 350 велотуристів із 12 країн Європи для участі у Європейському Тижні велосипедного туризму, який в Україні відбувається вперше. Найбільші делегації, окрім української (172 учасники), з Польщі – 80 і Франції – 73. Також є велотуристи з Великобританії, Бельгії, Німеччини, Грузії, Люксембургу, Австрії, Нідерландів, Швеції та Ізраїлю.

«Базовий табір разом з офісом ЄТ розмістився у Жовкві на території стадіону «Розточчя» та місцевої школи, – розповів під час прес-конференції голова Оргкомітету Федерації спортивного туризму України Тарас Пахолюк. – Для здійснення веломандрівки учасники Тижня щодня матимуть на вибір три маршрути протяжністю 30-40, 60-70 та 90-120 кілометрів. Маршрути пролягають живописними та цікавими місцями, зокрема повз такі міста як Магерів, Белз, Кам'янка-Бузька, дерев’яні церкви у селах Потеличі, Бесіди, екологічними стежками Яворівського національного парку тощо. Окремим днем програми стане відвідання Львова, зустріч та живе спілкування з мешканцями міста Лева».

Як зазначив веломарафонець із Грузії Нодар Берідзе, він побачив високий рівень організації і дуже вдячний за запрошення. «Особисто я бачу свою місію на цьому Тижні велотуризму таку: зібрати людей, які вболівають за мир, яким набридла стрільба. Я хочу створили велосипедну сотню з велотуристів з Москви, Мінська та Києва, – повідомив Нодар Берідзе. – На Західній Україні багато людей виступають за мир, і це є хорошим початком створення такого велооб’єднання. Завдання дуже велике, але це буде наймасштабніше дійство всіх часів, що організували спортсмени за мир».

у неділю, 12 липня, у Жовкві урочисто відкрили початок ЄТВТ за участі почесних гостей: Президента Європейського Союзу Велосипедного Туризму (UECT) П’єра Розе, президента Федерації спортивного туризму України (ФСТУ) Валерія Цибуха, члена Польського товариства туристично-краєзнавчого Міхала Рачинського, голови Оргкомітету Федерації спортивного туризму України (ФСТУ) з підготовки та проведення заходу та заступник генерального секретаря UECT Тараса Пахолюка, першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського, який відзначив:

«Для Львівської області велика честь приймати ХІ Європейський тиждень велосипедного туризму. Цього року цей захід уперше перетнув кордон Євросоюзу, незважаючи на складну політичну ситуацію. Проведення Європейського Тижня Велосипедного Туризму для Львівщини має важливе значення на даний час, оскільки відкриває Львівщину світові та привертає увагу туристів до її туристично-рекреаційних можливостей. Упевнений, що Європейський тиждень велосипедного туризму сприятиме відновленню позитивного іміджу України на міжнародній арені, сповнить гостей незабутніми враженнями та бажанням повернутись сюди знову».

Європейський тиждень велосипедного туризму відбувається ся кожного року в липні в одній із країн, велотуристські організації якої входять до UECT або до Міжнародного Альянсу Туристів (AIT). Учасниками заходу є велотуристи із десяти-п’ятнадцяти країн світу.

До прикладу, кількість учасників Євровелотижня-2013, що відбувся в Івердо (Швейцарія) становила 1 476 осіб із тринадцяти країн Європи, ювілейний десятий – у Муртоза (Португалія) у 2014-му році зібрав 1 190 учасників із дванадцяти країн.  Найактивнішу участь у Євровелотижнях традиційно беруть велотуристи Франції: у 2013 році – 1 135 учасників, у 2014 році – 918 учасників. Україна на двох останніх тижнях велосипедного туризму мала другі за чисельністю делегації: у Швейцарії – 156 учасників, у Португалії – 130 учасників.

Організатором ЄТВТ-2015 виступає Федерація спортивного туризму України (ФСТУ), а його партнерами – Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Жовківська та Львівська міські ради, Жовківська, Кам’янка-Бузька, Буська, Сокальська і Яворівська райдержадміністрації, Яворівський національний природний парк». 

Своєю чергою, у виданні «Моя Жовківщина» розповіли:

«12 липня, в неділю вперше в Україні відбулося урочисте відкриття XI Європейського тижня велотуризму, яке, згідно з рішенням виконкому Європейського Союзу велосипедного туризму (UECT) проходить на теренах Жовківщини. Ця унікальна подія вартує уваги не тільки для жовківчан, а й для усіх українців. Адже невідомо чи ще колись відбудеться таке рішення європейців, аби вдруге проводити подібний захід та ще й на Жовківщині. Тим більш важливо, що велотиждень відбувається вперше в країні, яка не є в Євросоюзі.

Цього дня приїхало до Жовкви більше як 300 учасників з 11 європейських країн, а також сотні українців з різних областей України взяло участь в урочистому відкриттю, яке відбулося в Жовкві. Спочатку всі учасники Євротижня провели веломандрівку навколо міста Жовкви та парадно в'їхали до міста із прапорами держав-учасниць.

Під виконання Гімну України та Гімну UECT в небо злетіли білі голуби, як символ поваги і дружби усіх народів світу. Учасників та гостей міста привітали представники влади, гості з Європи та організатори Велотижня, зокрема Президент П’єр Розе, Президент ФСТУ Валерій Цибух, заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський, голова районної державної адміністрації Надія Щур, місбкий голова (Жовква) Петро Вихопень,голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова оргкомітету ФСТУ з підготовки і проведення ЄТВТ-2015, голова комісії з вело туризму ФСТУ Тарас Пахолюк, Михаїл Рачинський – гловний організатор велозаходів у Польщі.

Також на площі Вічевій відбувся виступ триалістів та концерт кращих творчих колективів з Тернополя, Львова, Сокальщини, Яворівщини та Жовківщини, який організував відділ культури і туризму Жовківської райдержадміністрації. В концерті взяли участь солісти Ольга Гель і Наталя Полоцька, чоловічий квартет із Тернополя «Тріада», Народний сімейний ансамбль «Кожушки», тріо акорденістів у складі Назарія Куртяника, Романа Косятського, Валентина Пісклляка та Народний аесамбль «Гармонія душі» із Сокальщини, Народний ансамбль «Залужанка»,танцювальний колектив Народного дому с.Малехів, акорденіст Народного дому села Туринка Володимир Висоцьк, хореографічна студія «STAN» районнного Народного дому.

Після творчої програми працівники ДІАЗу та ТІЦу провели гостям трьох-мовну екскурсію по найкращих пам'ятках Жовкви. А ввечері на велосипедистів з Європи чекала цікава програма – вечір знайомства та відпочинку, який відбувся у районному народому домі

Програма Велотижня

Старт за маршрутами

13 липня, понеділок,

А3 (39 км) Жовква – В'язова – Бесіди – Добросин Жовква

А2 (69 км) Жовква – Великі Мости - Любеля – Бесіди – Добросин – Жовква

А1 (125 км) Жовква – Великі Мости – Борове – Соснівка – Белз – Любеля – Бесіди – Добросин – Жовква

20.00-22.00 – вечірня розважальна програма, РНД

14 липня, вівторок

В4 (25 км) – Жовква-Глинське – Нова Скварява – Мокротин – Жовква

В3 (79 км) – Жовква – Крехів – Дубровиця – Брюховичі – Гряда – Зашків –Костеїв – Мокротин – Жовква

В2 (103 км) – Жовква-Крехів – Івано-Франкове – Страдч – Ясниська—Брюховичі – Гряда – Зашків – Костеї – Мокротин – Жовква

В1 (131 км) – Жовква – Крехів – Івано-Франкове – Лелехівка – Верещиця – Страдч – Ясницька – Брюховичі – Гряда – Зашків – Костеїв – Мокротин – Жовква

20.00-22.00 – вечірня розважальна програма, РНД

15 липня, середа

С4 (36 км) – Жовква – Великі Передримихи – Артасів – Куликів – Жовква

С3 (85 км) – Жовква – Кам’янка-Бузька – Жовтанці – Куликів– Жовква

С2 (105 км) – Жовква – Кам’янка-Бузька – Стрептів – Великосілки – Жовтанці – Куликів – Жовква

С1 (132 км) – Жовква – Кам’янка-Бузька – Стрептів – Буськ – Новий Милятин – Жовтанці – Куликів – Жовква

20.00-22.00 – вечірня розважальна програма, РНД

16 липня, четвер

Пікнік (РДЦОВТ «Росинка»)

17 липня, п’ятниця

В (60 км) – Жовква – Львів – Жовква

Субота, 18 липня

Е3 (36 км) – Жовква – Крехів – Кунин – Добросин – Жовква

Е2 (85 км) – Жовква – Крехів – Кунин – Магерів – Рава-Руська – Кіпті–  Лариків

– Добросин – Жовква

Е1 (102км) – Жовква – Крехів – Кунин – Магерів – Потелич – Рава-Руська – Гійче – Камянка – Лавриків – Доросин – Жовква

18.30-2 1.00 – урочисте закриття Європейського Тижня велотуризму. Районний Народний дім.

19 липня, неділя

Від’їзд учасників

Щодня о 9.30 учасники зльоту будуть стартувати на центральній площі міста. Цей тижневий захід є чудовою можливістю для промоції Львівщини серед євпропейців, як комфортного місця для відпочинку. Крім того, реалізація даного проекту дала можливість покращити інфраструктури у регіоні, а саме проведення ремонту доріг.

Про це повідомили у виданні «Моя Жовківщина».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу