На Львівщині провели військово-патріотичну спортивну гру «Джура»

20:18 19 травня 2015 р.


Фото: прес-служба Національної гвардії України

Національні гвардійці нагородили учасників змагань у Буську смачним солдатським кулішем, який приготували у польовій кухні.

На передодні літніх канікул у місті Буськ відбулась дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Джура» серед учнів районних загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів навчання, куди були запрошені військовослужбовці з Навчального центру Національної гвардії Україна в якості незалежних суддів. Джу́ра, цюра або чура – в Україні в 16-18 століттях – зброєносець, помічник у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях.

Розпочалось свято із вступного слова організаторів змагань та Начальника Навчального центру полковника Михайла Кулика, за командою якого на стадіон де проходили змагання прапороносною групою було внесено державний прапор України і під звуки військового духового оркестру Національної гвардії прозвучав Державний Гімн України. Після урочистого проходження повз трибуни стадіону, де знаходились головні судді, адміністрація свята, начальник Навчального центру, герой АТО майор Андрій Дзюба та ветерани Другої світової війни, розпочалися змагання.

Учні 14 шкільних команд з усього Бузького району змагалися і вдосконалювали свої спортивні навички, демонстрували вміння орієнтуватися на місцевості, адаптуватися у польових умовах, долали перешкоди, надавати першу медичну допомогу, виконували стрільбу із пневматичної зброї, показували свій стройовий вишкіл, мірялися силою у перетягуванні линви, метали булаву, підтягувались на перекладині. Завдяки військовим з Навчального центру НГ України були також обладнані місця де молоді юнаки, а також юначки могли позмагатися на вправність по розбиранню та збиранню пістолета ПМ та автомата АКМ.

Основною метою цих змагань організатори ставили виховання в її учасників патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв та традицій, національних цінностей українського народу, пропаганди здорового способу життя. Чемпіони та призери в індивідуальних першостях були нагороджені грамотами.

За підтримку та виховання молоді у військово-патріотичному дусі полковнику Михайлу Кулику помічник депутата Львівської обласної ради Богдана Козака Ярослав Глова вручив дарунок – Ікону Покрови Пресвятої Богородиці, а представники районного часопису «Воля народу» та районної «Просвіти» принесли в дарунок книги.

Завершився військово-патріотичний захід частуванням усіх охочих смачним солдатським кулішем, який приготували у польовій кухні наші військовослужбовці. Про це повідомили сьогодні, 19 травня, в прес-службі Національної гвардії України.

dailylviv.com

До теми

17:25 12 жовтня 2021 р.

Львів: Україна та Боснія і Герцеговина починають вирішувати долю другого місця у групі D

Сьогодні у Львові на «Арені Львів» відбудеться поєдинок відбору ЧС-2022 у групі D, в якому збірна України прийматиме команду Боснії і Герцеговини (початок зустрічі — о 21.45).

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу