«Іллічівець» (Маріуполь) – «Карпати» (Львів) – 1:0 (відео)

16:54 2 травня 2015 р.

Фото до новини


Фото: fckarpaty.lviv.ua

Гості пропустили гол, як кажуть у таких випадках, «на рівному місці».

Українська Прем’єр-ліга-2014/2015. 22-й тур. 2 травня. Дніпропетровськ. Стадіон «Метеор». 500 глядачів

«Іллічівець» (Маріуполь) – «Карпати» (Львів) – 1:0

«Іллічівець»: Гальчук – Вовкодав, Р. Зубков, С. Вакуленко, Цюпа – Р. Валєєв, Скоблов – Чурко (Ілюк 90+2), Матяж, С. Шевчук (к) – Гринь

Тренер – Микола Павлов

«Карпати»: Мисак – Д. Мірошниченко, Гітченко (к), Пластун, Костевич – Даушвілі, Чачуа (Карноза 63) – Кожанов, Худоб’як, Голодюк (Ю. Захарків 73), Страшкевич (Гуцуляк 39)

Тренер – Іґор Йовічевіч

Судді: Є. Арановський (Київ) – Холодинський (Лозова), А. Литвин (Київ)

Попередження: Р. Зубков 51 – Пластун 28, Худоб’як 73

То мав бути «матч за життя». Але буквально перед самим поєдинком стало зрозуміло, що до цього статусу зустріч не дотягує.

По-перше, реальні обриси отримує можливість повернення «Карпатам» здобутих дев’яти очок. Якщо так, то вибування львів’янам вже не світить.

По-друге ж, напередодні виїзду на гру наставник «Іллічівця» Микола Павлов пообіцяв зробити на післяматчевій прес-конференції серйозну заяву. Оскільки доброї інформації очікувати не доводилося, то Маріуполь й узагалі виглядав приреченим.

Складом тренер азовців не здивував. Майже не здивував, бо навіть до заявки не потрапив Олександр Матвеєв, якого на місці стоппера, зігравши поряд із Сергієм Вакуленком, замінив Руслан Зубков. Ворота «Іллічівця» захищав Євген Гальчук. Справа в обороні діяв Сергій Вовкодав, зліва – Іван Цюпа. В опорній зоні грали Рінар Валєєв і Дмитро Скоблов. Під нападником Сергієм Гринем діяв Іван Матяж, а В’ячеслав Чурко та капітан Сергій Шевчук наступали з країв.

У складі львів’ян не було двох молодих футболістів, які добре проявляли себе впродовж усієї весняної частини сезону. Та якщо Дмитро Кльоц пропускав гру через перебір попереджень, то Мар’яна Шведа Іґор Йовічевіч вочевидь залишив у резерві через накопичену втому. Як-не-як, Мар’ян окрім зустрічі проти «Олімпіка» минулої неділі, у яких він забив перших два голи у Прем’єр-лізі, через три дні відіграв ще й у товариському матчі проти юнацької збірної Грузії. Відзначився і там, але експлуатувати здоров’я 17-річного підопічного тренер не став.

У воротах «Карпат» грав Роман Мисак. В обороні справа наліво розташувалися Денис Мірошниченко, капітан Андрій Гітченко, Ігор Пластун та Володимир Костевич. Пару «хвилерізів» склали Муртаз Даушвілі та Амбросій Чачуа.

У квартет атакувальних хавів, які постійно змінювалися позиціями, цього разу увійшли Денис Кожанов, Ігор Худоб’як, Олег Голодюк і Вадим Страшкевич. Вадим, як відомо, в минулому турі не грав через отримане в грі двотижневої давнини у Харкові пошкодження.

Як і прогнозував у перед матчевому коментарі для «UA-Футболу» колишній нападник нинішніх суперників Павло Онисько, команди з перших хвилин зробили ставку на надійність тилів. Розкриватися чи проявляти агресію не поспішав ніхто.

Трохи активнішими були львів’яни, але їх тривалий контроль над м’ячем обмежувався власною половиною чи серединою поля. Просування вперед не було.

Ближче до середини тайму ситуація на полі поступово почала змінюватися. Опираючись на правий край, уперед почали виходити футболісти «Іллічівця». Проте дала їм ця перевага скільки ж, скільки до того дало ситуативне домінування «Карпатам». Кілька невдалих навісів, два поданих кутових і жодного удару в напрямку воріт – спостерігаючи за цим «видовищем» під пекучим січеславським сонцем на трибуні «Метеора», не важко було й заснути.

39-та хвилина для цієї гри була знаковою. Саме тоді першого і єдиного за весь перший тайм удару в напрямку воріт завдав маріуполець Рінар Валєєв. Саме через цю деталь цей матч таки можна вважати унікальним. Мабуть, в історії футболу назбирається не так багато поєдинків, у яких суперники на двох спромоглися б на один удар за 45 хвилин. 

Щоправда, не так давно схожа перша половина в грі за участю «Карпат» вже була. То коли львів’яни приймали удома «Ворсклу».

Пригадується, після того поєдинку Іґор Йовічевіч сказав, що вважає дії своїх підопічних близькими до ідеалу. За цією логікою цей тайм у виконанні теж був ідеальним. Чи майже ідеальним, адже на тій же 39-й хвилині наставник «Карпат» провів заміну, випустивши замість Страшкевича Олексія Гуцуляка. Тобто, принаймні кимось тренер львів’ян був невдоволеним.

Крім того, серед подій першого тайму варто згадати й про картку Пластуна. Через неї Ігор не зіграє в наступному турі проти «Чорноморця».

А на самому початку другої 45-хвилинки «Іллічівець» повів у рахунку. Гол відбувся майже з нічого. Цюпа сильно вибив м’яч із власної половини. Не стільки на хід Гриневі, а радше через те, що не знаходив інших варіантів. Але Гітченко замість спокійно вибити м’яч головою, трохи помилився позицією і до кулі не дотягся. При цьому Андрій виключився з боротьби, сподіваючись, що Гриня зупинить Пластун. Та Ігор не лише програв Сергієві швидкістю (що логічно), але й не відтер менш габаритного суперника корпусом. Як наслідок, увійшовши до карної зони, Гринь пробив і влучив у Мисака. Воротар вибіг нападникові на зустріч і, здавалося б, врятував становище. То якби кулю, яка відскочила від Романа, вибив Гітченко. Та капітан біг підтюпцем і в ту мить, коли Гринь добивав мёяч у ворота, переглядав епізод у статусі вільного спостерігача.

Пропустивши, «Карпати» на 52-й хвилині нарешті сподобилися на перший удар у напрямку воріт суперника. То Голодюк, виконуючи штрафний метрів з 30-ти з місця лівого півсереднього, намагався підкрутити м’яч у кут, а вийшло лише розім’яти Гальчука. А справді реальну нагоду той же Голодюк втратив трохи згодом. Після поданого справа кутового Гітченко в дотик ногою перевів м’яч у район дальньої стійки, звідки Олег пробив головою поруч зі стійкою.

Втім, очікуваного тиску на ворота Гальчука не було. Як і в першому таймі, контроль над м’ячем у виконанні карпатівців був позбавлений кінцевої мети. До загострень справа не доходила абсолютно і щоб змінити бодай щось Йовічевіч випустив замість Чачуа диспетчера Артура Карнозу. Та щойно Артур вибіг на зелену галявину рідного міста, як м’яча у свої ворота, загубивши кулю поряд із власним карним майданчиком, не привіз Пластун. Матяж, здійснивши перехоплення, віддав правіше на ніким не прикритого Шевчука. Сергій бив на техніку низом у дальній від себе кут і не влучив у стулку зовсім трохи.

А Карноза виправдовувати свій вихід почав на 69-й хвилині. Промчавши правим краєм повз двох суперників, Артур з меж карного майданчика від лицьової лінії зряче скинув м’яч під удар Худоб’якові, але Ігор метрів з 12-ти вдарив дуже невдало, метрах у двох над поперечиною.

Свій останній аргумент Йовічевіч оголосив на 73-й хвилині, випустивши замість Голодюка 19-річного дебютанта Прем’єр-ліги Юрія Захарківа, нападника, який відзначився дублем у матчі молодіжних складів «Карпат» і «Олімпіка» минулого тижня. Та з появою у складі галичан форварда моментів поруч з ворітьми Гальчука не побільшало. Навпаки, на 77-й хвилині «Іллічівець ледь не зняв питань про переможця остаточно. То Гринь, обігравшись у короткий пас із Чурком, увійшов до карної зони зліва і виконав зрячий навіс. Чурко ударом у падінні головою розстрілював ворота метрів з восьми без перешкод, але влучив у ноги Мисака.

Та мова навіть не про моменти. В останніх 15 хвилин львів’янам з величезними потугами вдавалися навіть банальні виходи на чужу половину поля, що вже точно свідчить про те, що львів’янам на весь матч не вистачає фізичних сил. У принципі, такі тенденції простежувалися й у попередніх матчах і відображалися у значно слабших других таймах у порівнянні з першими.

Ось і зараз у відрізку, який мав позначитися штурмом на володіння Гальчука, галичани не нанесли по воротах номінальних господарів жодного удару. Більше того, під час контр випадів небезпечних, але трохи неточних ударів з-за меж карного майданчика завдавали Гринь і Валєєв – обидва рази трохи неточно.

1:0. За рівної загалом гри переміг той, хто не допустив грубих промахів у обороні.

Про це повідомило сьогодні, 2 травня, інтернет-видання «UA-Футбол». Натомість у прес-службі (інформаційному центрі) ФК «Карпати» інформують:

«Іллічівець» (Маріуполь) – «Карпати» (Львів) – 1:0

22-й тур. 02.05.2015, 14:00. «Метеор», Дніпропетровськ. Сонячно. +18°С

Арбітр – Євген Арановський (Київ). Асистенти арбітра: Олександр Холодинський (Лозова, Харківська обл.), Андрій Литвин (Київ). Четвертий арбітр – Іван Бондар (Київ).  Делегат ФФУ – Олександр Приставка (Кривий Ріг). Спостерігач арбітражу – Ігор Хіблін (Хмельницький).

«Іллічівець»: Гальчук, Шевчук, Вовкодав, Гринь, Матяж, Чурко (Ілюк, 90+2), Скоблов, Зубков, Вакуленко, Валєєв, Цюпа.

Запасні: Чурілов, Яворський, Мандзюк, Очігава, Суходуб, Лучик.

Головний тренер – Микола Павлов.

«Карпати»: Мисак, Мірошніченко, Гітченко, Пластун, Костевич, Даушвілі, Чачуа (Карноза, 62), Худоб’як, Страшкевич (Гуцуляк, 39), Кожанов, Голодюк (Захарків, 73).

Запасні: Підківка, Кравець, Новотрясов, Сергійчук.

В.о. головного тренера – Ігор Йовічевіч.

Гол: Гринь, 49.

Попередження: Зубков, 51 – Пластун, 27, Худоб’як, 73.

Після матчу проти донецького «Олімпіка», в якому «Карпати» здобули свою першу в цьому році і дуже яскраву перемогу, вболівальники «зелено-білих» вірили, що і сьогодні їхні улюбленці зіграють у свій футбол і доб’ються позитивного результату. На жаль, їхні сподівання з низки причин, як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру, «леви» не виправдали. 

Перед грою у головного тренера «Карпат» Ігоря Йовічевіча та його помічників було трохи проблем щодо визначення складу. Зокрема, через перебір жовтих карток пропускав гру опорник Дмитро Кльоц. А герой попереднього матчу Мар’ян Швед не міг допомогти партнерам по клубу через зайнятість у збірній України U-19, яка наразі готується до еліт-раунду відбору на Євро-2015. До слава, два дні тому «синьо-жовті» зіграли товариську гру з однолітками із Грузії і здобули перемогу з рахунком 3:0. Приємно, що перші два голи у тій зустрічі на рахунку карпатівців – Кльоца та Шведа. Додамо, що в таборі збірної перебуває і молодий воротар «Карпат» Олег Мозіль.

У підсумку «Карпати» розпочали звітний поєдинок у такому складі: місце у воротах традиційно зайняв Роман Мисак; центр оборони, як завжди, цементували Ігор Пластун та капітан команди Андрій Гітченко, а за фланги відповідали Володимир Костевич з Денисом Мірошніченком – лівий і правий захисники відповідно; пару опорників склали Амбросій Чачуа і Муртаз Даушвілі, а групу атаки склали Ігор Худоб’як, Олег Голодюк, Вадим Страшкевич і Денис Кожанов, які упродовж гри частенько мінялися позиціями, намагаючись у такий спосіб збити з пантелику оборону «Іллічівця». Також слід сказати про те, що вперше на офіційний матч «Карпат» у заявку потрапив Юрій Захарків. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що у підсумку 19-річний форвард став черговим дебютантом нашої команди у Прем’єр-лізі. Але про все за порядком. 

Відправляючись до Дніпропетровська, гравці «Карпат» чудово розуміли, що боротися їм доведеться не лише проти молодецького запалу приазовців, а й з газоном на легендарному стадіоні «Метеор». Колись поле, на якому сьогодні зійшлися дві наймолодші команди Прем’єр-ліги, було одним з найкращих. Але ті часи давно минули – то було ще за совєтів, у 80-і роки минулого століття, коли дніпропетровський «Дніпро» саме на «Метеорі» кував своїх два союзних чемпіонства, кілька комплектів срібних і бронзових медалей (два і три відповідно) та ще й додав до них Кубок і Суперкубок колишнього СРСР. Цікаво, що за десять останніх років існування Радянського Союзу дніпряни вибороли в рази більше титулів і нагород, ніж за чверть віку виступів у Чемпіонаті та Кубку України. Але давайте повернемося до сьогодення, до подій першого матчу 22-го туру.

Окрім якості газону на грі обох команд не міг не позначитися ще один фактор – проведення матчу в обідню пору, що для «Карпат» вже стає ледь не традицією. Зокрема, «зелено-білі» четвертий тур поспіль (!) розпочинали свій поєдинок о 14:00 – як сказав після попереднього поєдинку з донецьким «Олімпіком» спортивний директор нашого клубу Юрій Беньо, не найкращий час для гри у футбол. Тим не менше, незважаючи на усі проблеми, і «Карпати», і «Іллічівець» розпочали матч жваво, причому обидві команди намагалися захопити ініціативу. Вдалося це «зелено-білим», які доволі швидко більш-менш адаптувалися до газону і більшу частину ігрового часу контролювали м’яч. Втім, комбінувати «левам» краще вдавалося на дальніх підступах до володінь Євгена Гальчука, а от наблизитися до його воріт або вивести когось із партнерів на забійну позицію до свистка на перерву так і не вдалося.  

Що ж до нашого суперника, то підопічні Миколи Павлова акуратно і дисципліновано зіграли в захисті. В тому, що «Карпатам» у першій 45-хвилинці не вдалося створити по-справжньому гольові моменти, безумовно, є й їхня заслуга – адже кожна команда завжди грає настільки добре, наскільки їй це дозволяє робити суперник. Сьогодні приазовці галичанам у першому таймі розгулятися особливо не дозволили. При цьому й самі нічого особливого в передній лінії вони також не створили. Щоправда, у середині тайму маріупольці подали два поспіль корнери, але з обома наша оборона впоралася без особливих проблем. Тож цифри на табло – 0:0 – повністю відповідали тому, що відбувалося на полі у першій половині гри.

На відміну від кінцівки першого, другий тайм розпочався з подій, які кардинально вплинули на подальшу гру обох команд. На жаль, те що відбулося на 49-й хвилині аж ніяк не могло потішити карпатівців та їхніх вболівальників. Гості пропустили гол, причому сталося це, що називається, на рівному місці. Після довгої передачі з глибини на самотнього у передній лінії господарів Сергія Гриня, здавалося, ніщо не загрожує нашим воротам. Адже 11-у номер приазовців протидіяли два центральних захисники нашої команди. Однак Андрій Гітченко помилився на прийомі (цьому посприяв і газон) і м’яч отримав Сергій Гринь, який в боротьбі з Ігорем Пластуном зумів пробити з важкого положення зовнішньою стороною стопи в рамку. Роман Мисак, щоправда, встиг викинути руку, в яку м’яч і влучив. Але першим на підборі був форвард маріупольців, перед яким залишилися лише порожні ворота, які він без перешкод і вразив – 1:0.

Пропущений м’яч змусив наших хлопців проснутися і вони, додавши у швидкості, посилили тиск на ворота господарів. Після кількох атак, які не призвели до різкого зростання напруги поблизу воріт команди Миколи Павлова, на 57-й хвилині «зелено-білі» створили справжній супермомент. Після подачі кутового на ближню штангу Андрій Гітченко продовжив траєкторію польоту м’яча на дальню, де Олег Голодюк пробивав головою, але не влучив у ближній кут – круглий пройшов у лічених сантиметрах повз стійку.

Аби посилити атакувальну міць своєї команди, керманич «Карпат» Ігор Йовічевіч на 63-й хвилині випустив на поле замість опорника Амбросія Чачуа креативного хавбека Артура Карнозу. І за шість хвилин наша «десятка» створив чудовий момент для Ігоря Худоб’яка. Карноза лівим флангом увійшов у штрафну і відкотив круглого на Худіка, але той, пробиваючи в дотик, не влучив, як слід, по м’ячу і шкіряна сфера полетіла значно вище каркасу воріт. Цілком ймовірно, що і тут свою роль зіграла низька якість газону.

На 73-й хвилині тренерський штаб «Карпат» робить третю, останню заміну у грі – замість Олега Голодюка виходить дебютант Прем’єр-ліги Юрій Захарків, який обійняв звичну для себе позицію центрфорварда, але хороших моментів у нього не було. 

Змінити перебіг подій у грі на свою користь «Карпати» не полишали до самого фінального свистка. Не раз «зелено-білі» входили у карний майданчик номінальних господарів поля, а на останніх хвилинах приазовці взагалі збилися на хаотичне відбивання м’яча куди подалі від своїх воріт. Напевне більш справедливим підсумком гри була б нічия, але дійсність, на жаль, виявилася іншою...». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів