«Ігри нескорених» пройдуть на Львівщині 10-16 липня

13:24 10 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Близько 300 учасників «Ігор нескорених» подолали відстань від Самбора до Сприні пішою ходою повстанським маршрутом.

У Львівській обласній раді повідомили в понеділок: «Цьогорічні молодіжні патріотичні «Ігри нескорених» на Самбірщині триватимуть з 10 до 16 липня. Вони відбудуться на території спортивно-туристичного оздоровчого табору «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака у рамках святкування 73-річниці створення у Прикарпатському селі Сприня УГВР».

«Такий патріотичний змаг молоді уперше набуде статусу загальноукраїнського. Адже в «Іграх нескорених» візьме участь понад 200 хлопців та дівчат віком 15-18 років з усіх областей нашої держави, які прибули у Сприню в рамках чергового потягу єднання України «Труханівська Січ», – поінформували також в обласній раді.

«Серед учасників «Ігор нескорених» вже формуються сотні з історичними назвами «Леви», «Булава», «Вовки», та «Гайдамаки», які діяли у періоді національно-визвольної боротьби в структурі корпусу «УПА-Захід». Окремі сотні у липні 1944 року охороняли роботу Великого Збору, який проходив на лісничівці с. Сприня, де й зародилася історична УГВР», – розповіли також в обласній раді.

«Упродовж тижня юнаки змагатимуться у стрільбі, повстанському біатлоні, перетягуванні линви, розпалюванні багать, перегонах, гирьовому спорті, армреслінгу, відуні, повстанській пісні. Один день змагань буде присвячений сходженню на гору Діл – повстанським історичним маршрутом, де у 1944 році діяла під старшинська школа УПА Важливим елементом під час Ігор буде вивчення історії національно-визвольного руху українського народу під час другої світової війни – доби УПА, а також сучасної військової справи», – повідомили також в обласній раді.

«Для учасників таборування будуть проведені показові навчання та презентація військових частин Самбірщини – інженерів-саперів, спеціалістів радіаційного, хімічного та біологічного захисту, авіаторів. Військові демонструватимуть роботу пошукових собак по виявленню мін та вибухових пристроїв, засоби інженерного озброєння та навчатимуть заходів безпеки у поводженню з вибуховими пристроями, а воїни-хіміки демонструватимуть засоби захисту від хімічного, біологічного та радіаційного ураження. Авіатори разом з десантниками планують здійснити стрибки з парашутом та показати методи виживання в умовах військових дій. Громадські волонтери навчатимуть учнів у наданні першої медичної допомоги. Військові пригощатимуть учнівську молодь стравами, приготовленими на польовій кухні», – розповіли також в обласній раді.

«Для проведення змагань створено районний штаб – Курінь – із певними повноваженнями, а насамперед – відповідальністю його членів за проведення змагань на високому ідейному, патріотичному та організаційному рівні. З цією метою до роботи у штабі залучено кращих фахівців і призначено за деякою історичною аналогією з УГВР секретарів з ідеології, вишколу, змагань, інтендантства та військової справи. Створено комендатуру з числа учасників АТО, яка буде відповідати за охорону та забезпечення правопорядку у місці таборування куреню «Нескорені», – повідомили також в обласній раді.

«Урочисте відкриття змагань відбудеться у Сприні 11 липня о 12:00 . Головні урочистості з нагоди 73-ї річниці створення УГВР відбуватимуться у Сприні 16 липня. Початок – о 13:00», – поінформували також сьогодні, 10 липня, в прес-службі Львівської міськради.

«Сьогодні, 10 липня, до міста Самбора прибув 8-й Змагальний потяг Єднання України «Труханівська січ». Близько 300 учасників потягу, представники різних регіонів України разом з ровесниками з Львівщини подолали відстань від Самбора до історичного місця у Сприні пішою ходою «повстанським маршрутом», –повідомили також в обласній раді.

«Упродовж дня на маршруті молодь зустрічалася із громадами села Ралівка, Чуква, Блажів, Воля Блажівська та Звір. Учасники військово-спортивної патріотичної «Ігри Нескорених» взяли участь у Молебні у Церкві Вознесіння Господнього в селі Ралівка. Також відбулася спільна молитва у храмах усіх конфесій», – розповіли також в обласній раді.

«Окрім того, учасники ходи відвідали Музей національно-визвольної боротьби у Чукві та взяли участь у панахиді на могилі загиблого воїна АТО Івана Луцишина.  По завершенні пішої ходи заплановано розгортання наметового містечка в районі села Сприні на поляні «Красна Іль», де протягом тижня відбуватимуться змагання та вишкіл, приурочені до 73-ї річниці створення Української Головної Визвольної Ради», – поінформували також сьогодні, 10 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

12:55 7 грудня 2021 р.

Львівський атлет став чемпіоном країни з плавання

Мешканець міста Лева, Лукашев Георгій, якому нещодавно виповнилося сімнадцять років, посів найвищу сходинку чемпіонату України з плавання, який розпочався третього грудня в місті Дніпро.

Рубрика: Спорт

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу