Єва і Устина Борсук виступлять на чемпіонаті США з синхронного фігурного катання

14:47 9 лютого 2019 р.

Устина і Єва Борсук.

Устина і Єва Борсук.
Фото: https://www.silive.com/

Американська фігуристка Єва Борсук, яка виросла у Києві, разом зі своєю командою виборола золоту медаль на чемпіонаті Східноі частини США в юніорській категорії, а її сестра Устина у складі молодшої команди здобула бронзову медаль.

За даними Американської асоціації фігурного катання (USFSA), Єва стала першою спортсменкою українського походження, яка отримала "золото" Східного узбережжя США у цьому виді спорту. Відомостей про молодші команди немає. Змагання, в яких взяли участь 146 команд і близько двох з половиною тисячі фігуристів, відбулися у місті Вустер (Worcester), штат Массачусетс, 30 січня - 2 лютого. 

Єві - 17 років, вона закінчує школу цього року і вступає до університету, хоче бути лікарем. Устині - 12, вона навчається у 7-му класі середньої школи. У Києві сестри вчилися у Гімназії імені Лесі Українки.

Єва і Устина виступають у складі команди «Імідж», яка представляє Клуб фігурного катання міста Йонкерз, штат Нью-Йорк, а мешкають дівчата у місті Нью-Йорк. Вони є представницями як київськоі, так і харківської шкіл фігурного катання. 

Цікавий факт: і Єва, і Устина вибороли медалі у ковзанах, леза на яких встановлені у Києві заслуженим тренером України Дмитром Шкідченком. «Він - Майстер, - каже Єва. - Щоразу, коли я змінюю ковзани, лечу до нього через океан, бо правильно встановлені леза – це половина перемоги». 

«Ми не втрачаємо зв'язку з Україною і дуже пишаємося, що представляємо українську школу фігурного катання», - каже Устина. 

«Дуже хочеться, аби наш вид спорту став більш популярним в Україні, -  додає Єва. - Українські фігуристки здебільшого неймовірно обдаровані і працьовиті, але поки що в Україні лише одна команда – харківська «Інтерстеллар», яка здобула колосальні результати, але тримається на крихітних плечах тренера Юлії Білецької, на ентузіазмі спортсменок та їхніх батьків». 

Єва співпрацює з «Інтерстеллар» і брала участь у тренуваннях команди та вибудові програм у Харкові влітку 2017 року. 

Спроби створити команди в Києві та Одесі впродовж кількох останніх років зазнали невдач з двох причин: через нестачу фінансування, повну відсутність будь-якої підтримки з боку як бізнесу, так і держави, а також через розбіжності у розкладі командних та індивідуальних тренувань спортсменів.  

У міжнародному масштабі, за даними USFSA, синхронне катання розвивається найбільш швидкими темпами порівняно з іншими видами фігурного катання. Незважаючи на те, що ця дисципліна ще не є Олімпійським видом спорту, провідні університети світу, в тому числі Корнелл (Cornell) і Прінстон (Princeton), уже багато років мають свої команди. 

Це й не дивно, бо в той час, коли жінки виборюють все більше і більше прав, чоловіки продовжують домінувати у командних видах спорту. «Синкро», як називають цей спорт фігуристи, має шанси виправити цю історичну несправедливість. 

Ця дисципліна поєднує в собі як філігранну техніку володіння ребром ковзана – традиційно притаманне танцям на льоду, так і елементи парного фігурного катання: підтримки, стрибки і тодеси. Більшість елементів спорстмени виконують не просто на одній нозі, а на одному ребрі одного ковзана. 

У команді від 14 до 20 фігуристів, які складають спортивні нормативи за системою USFSA та проходять індивідуальний відбір у клубах.  

Національний чемпіонат США відбудеться у місті Плимеф (Plymouth), штат Мічіган, 28 лютого -2 березня. Саме в цьому штаті у 1976 році відбулися перші міжнародні змагання з синхронного катання. У тому турнірі взяли участь команди зі США і Канади. Перша американська команда також виникла в Мічігані, у місті Енн Арбор (Ann Arbor), у 1956 році. Сьогодні у США є близько 600 команд різного рівня. Чемпіонати світу проводять з 2000 року. 

Про це повідомила місцева преса. Батьки Єви та Устини - журналісти Олег Борсук і Галина Павліва, які переїхали працювати і жити у США у 2006 році.

"Тренуються доньки на п'яти ковзанках у трьох штатах - Нью-Йорк, Нью Джерсі і Коннектікут, - розповіла Галина Павліва. - До кожноі ковзанки нам треба їхати автомобілем в один бік щонайменше годину-півтори, якщо на дорогах немає корків. У вихідні у нас підйом о 4-й ранку, бо о 6-й уже треба стояти на ковзанах".

"Єва за американською системою має кваліфікацію, аналогічну званню майстра спорту з фігурного катання в Україні, - каже Олег Борсук. - Устині до такого рівня залишилося скласти ще кілька нормативів". 


Відео: Random Stuff 0013

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу