У Львові відбудеться фінальний матч чемпіонату світу зі шахів серед жінок

19:40 2 липня 2015 р.


Фото: President.gov.ua

Марія Музичук відстоюватиме свій титул у рідних стінах.

Сьогодні, 2 липня, Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області провів зустріч з президентом Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсаном Ілюмжиновим. Сторони домовилися про проведення у Львові фінального матчу чемпіонату світу з шахів серед жінок між чинною чемпіонкою світу Марією Музичук та претенденткою на це звання – китаянкою Хоу Іфань, який запланований на кінець лютого-березень 2016 року.

Петро Порошенко позитивно оцінив ініціативу з проведення цього матчу у Львові. Він впевнений, що Львів має всі необхідні умови для того, щоб провести його на належному рівні.

«Львів вважається шаховою столицею не лише України. Необхідно підтримати успіх молодої української шахістки, яка у принциповій боротьбі отримала перемогу», – зазначив Президент. – Я, Уряд, місцева влада і Федерація єдині в тому, щоб зробити максимум можливого для того, щоб цей чемпіонат був добре організований, пройшов на високому рівні і сприяв подальшій популяризації шахів в Україні і світі».

Кірсан Ілюмжинов, своєю чергою, привітав Марію Музичук з перемогою. За його словами, Китай також претендував на проведення цього матчу, однак, як підкреслив президент ФІДЕ, Львів дійсно є шаховою столицею, і вже майже 30 років в цьому місті не проводилося жодного міжнародного турніру чи масштабних шахових подій.

При цьому він підкреслив, що багато львів’ян дійсно люблять цей вид спорту. «У Китаї проводилися Гран-прі, Чемпіонат світу і Всесвітня інтелектуальна олімпіада. У Львові вже давно не проводилися турніри, тож це буде сприяти розвитку та популяризації шахів», – зазначив він.

Попередньо, перед зустріччю Петра Порошенка та Кірсана Ілюмжинова, до головного офісу Міжнародної шахової федерації було подано заявку на проведення вищезазначеного матчу у Львові. Документ підписали Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Федерації шахів України Віктор Капустін та міський голова Львова Андрій Садовий.

Про це повідомили сьогодні, 2 липня, на сайті офіційного інтернет-представництва  Президента України.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу