ФБР – ФІФА – 14:0

11:26 28 травня 2015 р.

Верхівка ФІФА потрапила до рук поліції в Цюриху на світанку середи. Заарештовані очікують на екстрадицію до США. Сімох затриманих і стільки ж інших чиновників федерації обвинувачують в отриманні хабарів за прийом заявок на проведення чемпіонатів світу, укладання маркетингових угод і контрактів на телетрансляцію упродовж понад 20 років.

Генеральний прокурор Сполучених Штатів та директор Федерального бюро розслідувань дали пресову конференцію щодо нещодавнього арешту у Цюриху на запит США кількох високопосадовців ФІФА.

Генпрокурор Лоретта Лінч розповіла про глибину корупції у ФІФА:
“Ці особи брали хабарі, аби визначити, хто транслюватиме матчі на телебаченні, де відбуватимуться ці матчі, і хто очолюватиме організацію, що контролює організований футбол в усьому світі”.

Американська прокуратура специфічно наголосила, що ці арешти – лише верхівка айсберґа, лише початок викорінення корупції зі світу футболу. Це підтвердив директор ФБР Джеймз Коумі:
“Згідно з обвинуваченнями, цю гру взяли у заручники. Це поле, що, як усім відомо, є рівним, нахилилося на користь тих, що прагнуть розжитися за рахунок країн та дітей у них, які люблять футбол… Ця крадіжка натикнулася на дуже аґресивну прокурорську відповідь, яка має змусити змінити їх поведінку. Як сказала ґенеральний прокурор, це розслідування триває довго і складно, і його ще не завершено. Робота триватиме доти, доки всю корупцію не буде викрито і світові буде надіслано сигнал, що таку поведінку не толеруватимуть”.

На пресовій конференції також повідомили, що слідство стосується понад 20 різних справ щодо корупції. Серед них, зокрема, і корупційна схема навколо визначення господаря чемпіонату світу 2010 року, що ним у підсумку вперше в історії стала африканська країна – ПАР, а також виборів президента ФІФА 2011 року, що їх учергове виграв Зепп Блаттер.

Розслідування корупційної справи проти чиновників ФІФА влада Швейцарії та США провадять окремо, але координують свої дії. Про це у середу після арешту в Цюриху 7-х високопосадовців Міжнародної федерації футболу повідомили у прокуратурі Швейцарії.

Верхівка ФІФА потрапила до рук поліції в Цюриху на світанку середи. Заарештовані очікують на екстрадицію до США. 7-х затриманих та ще 7-х інших чиновників федерації обвинувачують в отриманні хабарів за прийом заявок на проведення чемпіонатів світу, укладання маркетингових угод і контрактів на телетрансляцію упродовж понад 20 років.

Обвинувачення базовані на доказах слідчих з ФБР та податкової адміністрації США, де почали розслідування 4 роки тому.
Керівництво ФІФА також підозрюють у здирництві, шахрайстві та відмиванні грошей.
Прокуратура Швейцарії також відкрила кримінальну справу щодо способу обрання господарів двох наступних Чемпіонатів світу, якими стали Росія та Катар.

У п‘ятницю в Цюриху мають переобирати нового президента ФІФА. Серед затриманих немає Зеппа Блаттера, який очолює федерацію і знову висувається на цю посаду. Його єдиний конкурент – принц Йорданії Алі бін Аль-Хусейн.

Еuronews

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу