Як на непридатній для сільського господарства землі чоловік створив дендропарк

15:57 21 червня 2022 р.

Власна земельна ділянка Любомира Калагурка, яка не була придатна для ведення сільського господарства у с. Годині, що на Яворівщині, стала місцем, де у 2001 році на площі 6 га з метою фітомеліорації земель заклали дендропарк.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Відтак, за словами пана Любомира, кожної весни на території закладеного дендрологічного парку підсаджують близько 2000 саджанців хвойних порід (ялина, ялиця, модрина), а у 2022 році і 40 саджанців дугласії.

Станом на сьогодні на території дендропарку налічується близько 160 видів дерев та чагарників, зокрема, ростуть горіх ведмежий, горіх сірий, каштан їстівний, павловнія, секвоядендрон гігантський та інші. Також можна побачити і рідкісні види рослин: тис ягідний, модрина польська, сосна кедрова європейська, бузок угорський, лілія лісова, любка дволиста, зозулинець дрібнокрапчастий.

Любомир Калагурко, який посадив не одне дерево, радий, що за такий короткий період часу вдалося сформувати лісове середовище, яке сприятливе для проживання тих, хто потребує опіки, адже цьогоріч своє гніздо звив шуліка чорний (Milvus migrans), якого віднесено до Червоної книги України  з природоохоронним статусом вразливий.

Володимир Діяк, начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів зазначає, що дендропарк у Годині  – чудовий приклад землевпорядкування, коли людина разом з природою за одне.

Дендропарк у с.Годині – місце, де цікаво як школярам так і представникам науки, бо місцеві жителі проводять екскурсії, а науковці здійснюють дослідження.

Докладніше  про проведення просвітницьких заходів можна длвдатися за номером телефону 0677150730 (Любомир Калагурко).

Депутати проголосували за збереження лісів

Завтра на Львівщині посадять Ліс Перемоги

На Львівщині священник заклав ліщиновий Сад Перемоги

 

dailylviv.com

До теми

16:17 21 червня 2022 р.

Безпечними для купання на Львівщині є 12 пляжів на 12 водоймах. Список

Упродовж першої половини червня на Львівщині обстежували водні об’єкти щодо їхньої безпеки, адже купальний сезон має розпочатись лише тоді, коли достеменно буде відомо, де безпечно плавати.

Рубрика: Природа

13:36 21 червня 2022 р.

Депутати проголосували за збереження лісів

Верховна Рада України підтримала ще один важливий екологічний законопроєкт № 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів», який передбачає забезпечення збереження самосійних лісів, спрощення та впровадження стимулювання лісорозведення.

Рубрика: Природа

15:03 20 червня 2022 р.

У Львові синоптики попередили про шторм

Як інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології, завтра, 21 червня, у Львові очікують грозу, град та пориви вітру 15-20 м/с.

Рубрика: Природа

12:09 20 червня 2022 р.

Африканська спека у Львові: басейни і ціни

В управлінні туризму та курортів ЛОВА зробили підбірку заміських комплексів з басейнами, де можна поплавати та відпочити недалеко від Львова.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу