Викошування борщівника на Львівщині не приносить очікуваних результатів, – ЛОДА

17:58 30 липня 2015 р.

  • 0


Фото: wikimedia.org

Департамент екології обласної державної адміністрації ініціював внесення борщівника Сосновського до переліку шкідливих організмів

Звернення із пропозицією внести борщівник Сосновського до переліку шкідливих організмів скерують до міністерства аграрної політики та продовольства України. Цю ініціативу підтримали департаменти екології Тернопільської та Івано-Франківської облдержадміністрацій. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Олексій Балицький, який також розповів:

«З року в рік ситуація з поширенням борщівника Сосновського в межах області набуває значних масштабів. Площа, яку займає цей вид налічує понад 1104 гектарів.

Найбільше страждають від поширення цієї рослини Турківський та Дрогобицький райони, де  вона росте на площі у 183 та 157 гектарів відповідно. Складна ситуація також у Сколівському та Радехівському районах, площа поширення борщівника становить 140 та 100 гектарів відповідно.

Основною причиною розповсюдження борщівника є несвоєчасний обробіток земель, які перебувають в приватній власності чи надані у користування на умовах оренди. Якщо ж борщівник офіційно визнають шкідливим організмом, відповідні органи отримають можливість вплинути на власників земельних ділянок, які не використовують їх за призначенням. Тобто зможуть карати фінансово.

Викошування борщівника не приносить очікуваних результатів. Відповідно, потрібно застосовувати більш радикальні методи. Зокрема, ефективний метод – агротехнічний. Він дає ефект уже за один рік, що підтверджує досвід Дрогобицького району.

Так, ще у 2014 році на території Бистрицької сільської ради налічувалося більше 40 гектарів борщівника, з яких майже 30 гектарів це пайові землі, які не використовувалися за цільовим призначенням. На сьогодні ситуація змінилася.

Обробіток території розпочали вже восени і продовжили ранньою весною, висадивши кукурудзу. На сьогодні ця територія фактично очищена від борщівника».

Повідомлення директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації. Олексія Балицького передали сьогодні, 30 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі ЛОДА.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:30 16 січня 2020 р.

У Львові безпечні лише два озера

Львівська міська рада закликає бути обережними під час традиційних заходів на свято Богоявлення.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Бриндзя замість фети

Рубрика: Економіка

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу