У центрі Львова облаштують сухий фонтан

10:45 21 червня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Депутати Львівської міської ради прийняли на засіданні сесії ухвалу «Про внесення змін до ухвали міської ради № 350 «Про спорудження «сухого» фонтану перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької на проспектв Свободи» від 17 березня 2016 року».

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Роботи з облаштування фонтану профінансує благодійний фонд «Сокар Благо».

Директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич доповіла на засіданні сесії: «Пропонуємо надати згоду Галицькій районній адміністрації та благодійному фонду «Сокар Благо» на укладення Меморандуму про співпрацю щодо спорудження «сухого» фонтану за умови попереднього погодження проекту цього Меморандуму з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, постійною комісією законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійною комісією з питань комунальної власності і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища».

Гелена Пайонкевич також розповіла: «Компанія «Сокар» висловила бажання інвестувати кошти в заміну фонтану перед Оперним театром. Це буде сухий фонтан. Буде зроблено замощення площі перед Оперним, а демонтаж існуючого фонтану ми будемо робити самі. Треба подумати, де потім можна використати існуючий фонтан, в якому районі міста можна буде його задіяти».

Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: «Паралельно треба навести лад на «стометрівці»: встановити якісні лавочки та зробити освітлення. Ці роботи потрібно виконати в стилі, який відповідає сьогоднішнім реаліям. Цей фонтан і площа має бути одним із символів нашого міста».

«На замовлення Благодійного фонду «Сокар-Благо» розроблено проект реконструкції фонтану та площі. Автори – Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко», – поінформували також у міськраді

«Як пояснюють автори проекту, при розробці площі навпроти оперного театру вони поставили перед собою три основні завдання – зробити її сучасною та цікавою в контексті навколишньої забудови і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру, який є бездоганним акцентом площі, змінити філософію фонтану, зробивши його сухим, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі (у холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону, яка може бути також використана для встановлення ялинки або сцени для проведення міських заходів) та створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти. Для цього пропонується повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів», – розповіли також у міськраді

«Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру, дозволить комфортно провести вільний час. З'являться також безкоштовний «wi-fi» з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки», – повідомили також у міськраді

«Обрис площі – силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з «RGB LED» підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів – місто кохання. Місто вільних людей», – поінформували також у міськраді.

«Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні», – розповіли також у міськраді

«Фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися «RGB LED» підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні «LED» підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

17:36 1 листопада 2020 р.

Німці допоможуть відновити львівські болота

За радянських часів болота в Україні висушували. Але користь для сільського господарства виявилась обмеженою, наслідки ж для довкілля - катастрофічними. Тепер болота хочуть відновити. Німеччина допоможе грошима.

Рубрика: Природа

09:50 31 жовтня 2020 р.

У Карпатах очікують 10 см снігу

31 жовтня в Карпатах, внаслідок проходження фронту, очікуються значні опади у вигляді дощу, місцями - значного. У горах та на високогір'ї очікують до 10 см снігу.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу