У відбитках пальців тепер можна виявити... наркотики

18:38 24 квітня 2024 р.

Фото до новини

Група доктора Джеймса Рейнольдса з Університету Лафборо у Великій Британії розробила нову техніку, яка дозволяє виявити залишки наркотиків і вибухових речовин у зразках відбитків пальців.

Про це повідомляє журнал Drug Testing and Analysis, пише DailyLviv.com.

Щоби мати можливість перенести відбитки пальців з місця злочину, криміналісти використовують відповідну дактилоскопічну стрічку, гель або фольгу, покриту тонким шаром желатину. Однак потім у відбитки вводять різні хімічні речовини, через що важко визначити на них сліди наркотиків або вибухівки.

Рейнольдс і його команда використовували мас-спектрометрію, щоб ідентифікувати хімічні сполуки, взяті з відбитків. Щоб отримати відбитки пальців, вони спочатку одягають руки в поліетиленові рукавички так, щоб кінчики пальців залишали сліди на їх внутрішній поверхні. Потім вони вивертали рукавички навиворіт і брали в руки невелику кількість золпідему, який часто використовували як «таблетку від зґвалтування» (використовуючи рукавички, щоб запобігти всмоктуванню заспокійливого через шкіру). Потім вони обережно видаляли надлишки із забрудненого пальця й притискали палець до скляних, металевих або пластикових поверхонь. Для кожної поверхні вони повторили цю процедуру 10 разів — з золпідемом і без нього.

Після використання гелю для трансферу відбитків дослідники виокремили з них хімічні речовини за допомогою краплі відповідної рідини. Помістили зразок цієї рідини в пристрій, який використовує високу напругу для отримання суспензії частинок у повітрі.

Це дозволило ідентифікувати золпідем зі 100% точністю для відбитків пальців, отриманих після перших восьми послідовних дотиків.

За словами Рейнольдса, нова техніка дозволить перевірити, чи хтось тримав наркотик, особливо в тих випадках, коли він давав його комусь, щоб полегшити напад. Можливо, в майбутньому можна буде також виявити метаболіти наркотиків, присутні в поті людей, які їх приймають, але для цього знадобиться значне підвищення чутливості методу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів