У Львові «свободівці» заглушили мегафонами рятівників скверу Святого Юра (відео, оновлено)

22:33 15 червня 2015 р.


Фото: portal.lviv.ua

Сьогодні зранку біля Львівської міської ради активістів громадської ініціативи «Врятуй Сквер Святого Юра» зустріли прихильники та депутати ультраправої партії ВО «Свобода».

Переважно молоді люди з громадської ініціативи змушені були вислуховувати в свій бік образи та звинувачення в роботі на Кремль з боку «свободівців». Причиною конфлікту став протест активістів проти знищення скверу, який знаходиться біля церкви Юра.

Дискусії навколо нього ведуться вже декілька місяців, адже, за проектом, сквер, який був закладений 1897 році відомим у Європі ландшафтним архітектором Арнольдом Рьорінгом, коли Шептицькому було 32 роки, повинен повністю переплануватись (тобто, фактично зникнути).

Активісти стверджують, що головне звинувачення клерикалів з УГКЦ та «свободівців» про те, молодь нібито виступає проти пам’ятника Шептицькому, є маніпуляцією та брехнею, так як активісти пропонують поставити пам’ятник посередині скверу, не руйнуючи його. О 9:30 розпочалась акція протесту, яка була анонсована заздалегідь захисниками скверу та називалась «Пам’ятнику – так! Дорозі – ні!, але висловитись їм повністю не дали можливості.

«Свободівці» прийшли з двома мегафонами та весь час перекрикували активістів, створюючи звичний для свого середовища балаган. Саме депутати міської ради Львова від ВО «Свободи» проголосували виділити на перепланування площі біля собору св. Юра 32 мільйони гривень, що теж викликало обурення частини львів’ян.

Про це повідомили сьогодні, 15 червня, на соціальному порталі «СТРАЙК». Натомість в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua» розповіли в понеділок:

«15 червня у Львові на площі Ринок під входом до мерії активісти ГО «Врятуй сквер Св. Юра» провели мітинг «Пам'ятнику – так! Руйнуванню скверу – ні!». Організатори зібрання мали за мету довести до мера Андрія Садового, депутатів Львівської міської ради та головного архітектора Львова Юліана Чаплинського свою незгоду з руйнуванням історичного скверу поблизу собору Святого Юра.

Існуючим проектом зведення пам'ятника митрополиту Шептицькому передбачено перенесення дороги на площі Святого Юра і як наслідок зрізання значної кількості цінних дорослих дерев у історичному сквері поблизу майбутнього монументу. Організатор ініціативи «Врятуй сквер св. Юра» Антон Савіді повідомляє, що громада не проти встановлення пам'ятника, але проти переносу дороги і недоцільного використання 32 млн. грн. із бюджету на благоустрій площі.

Антон Савіді наголосив: «Ми виступаємо за гідне вшанування пам'яті митрополита Андрея Шептицького, за встановлення йому нормального пам'ятника і відновлення скверу. Проте хочемо, щоб влада міста дослухалася нашої думки і не витрачала 32-х млн. грн. на спорудження величезного монумента та зрізання дерев». 

Отже активісти ГО «Врятуй сквер Святого Юра» принесли під стіни міської ратуші зрубані гілки, з яких влаштували інсталяцію, яка символізувала знищення зелених насаджень, та плакати із закликами припинити руйнування історичного міського середовища. Перед входом до ратуші розвісили фото із зображеннями існуючого жалюгідного стану історичної спадщини митрополита Шептицького.

Апелювали до того, що влада не хоче займатися доглядом за існуючими спорудами, створеними за підтримки митрополита. Також планували передати звернення до представників міської влади та головного архітектора.

Проте невдовзі анонсований мирний мітинг «Пам'ятнику – так! Руйнуванню скверу – ні!» було перервано членами організації «Воля», які вбачали в діях ГО «Врятуй сквер Святого Юра» зрив встановлення пам'ятника Шептицькому та небажання віддати належну пошану митрополиту. Вони заявили що повністю підтримують проект реконструкції площі перед собором Святого Юра та створення паломницького центру перед собором.

Вісімдесятирічна парафіянка УГКЦ Віра Габалевич прийшла підтримати перенесення дороги для збільшення площі перед собором. Старенька каже:

«Це робить рука зверху, щоб нас роз'єднати. А нам цього не треба. Ми ж українці. Мені подзвонили і сказали, що сьогодні буде реванш проти пам'ятника. Це все неправильно. Молоді люди – не свідомі, вони не знають, що роблять. У сквері не буде вирубано дерев. Навпаки – там буде прекрасне місце для відпочинку для всіх львів'ян, як це було за часів Австро-Угорщини». 

Через декілька хвилин присутні перейшли від дискусій до криків, взаємних образ та локальної шарпанини. Члени організації «Воля» кричали що мітинг замовний та проплачений, а захисників скверу називали дітьми кагебешників та енкаведистів. Міліціонери розділили кордоном сторони конфлікту. Самих активних забіяк виводили з гущі протистояння.

Суперечки довкола скверу вмить остудила несподівана злива. Громадяни, які щойно готові були з кулаками відстоювати свої думки, спільно поховалися від дощу під стінами міської ратуші. Вимокши до нитки вони вже цивілізовано і культурно вели дискусії що до подальшої долі скверу Святого Юра.

Після мітингу організатор ініціативи «Врятуй сквер св. Юра» Антон Савіді заявив що їх організація планує звертатися у ЮНЕСКО для порятунку історичного скверу. Про це повідомили сьогодні, 15 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

http://gazeta.ua/articles/regions/_konflikt-dovkola-rekonstrukciyi-ploschi-svyatogo-ura-u-lvovi-zakinchivsya-shtovhaninoyu/631911

dailylviv.com

До теми

12:35 6 травня 2021 р.

У Львові узаконюють два парки, а два сквери - на черзі

На засіданні комісії екології, природокористування та енергозбереження Львівської міської ради депутати розглянули і підтримали два проєкти ухвал, які стосуються збереження та використання рекреаційних об’єктів у м. Львові – парку «Горіховий гай» і парку на вул Роксоляни.

Рубрика: Природа

11:46 1 травня 2021 р.

Скільки агропідприємств Львівщини порушують 5 правил застосування пестицидів і агрохімікатів

Усі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові - до 10:00 - і вечірні - з 18:00 до 22:00 - години при мінімальному вітрі. Не пізніше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, треба сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки й методи застосування пестицидів.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу