У Львові облаштовують парк духовної культури

20:18 24 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Повністю завершити парк імені Івана Павла II планують за п’ять-шість років.

«У майбутньому парку духовної культури імені Івана Павла II стартували роботи – повідомили сьогодні, 24 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Зараз тут завершують облаштування плиткою центральної доріжки – від вулиці Лісної до вулиці Хоткевича – шириною близько 4,5 метра. Також біля вулиці Хоткевича необхідно облаштувати сходи. Наступний етап – зробити вздовж доріжки освітлення та встановити лавочки, однак на це необхідно ще 2,2 млн. гривень. 

Як повідомила керівник Сихівської районної адміністрації Ірина Маруняк, роботи з облаштування парку стартували у березні. Це – лише перша черга розробленого торік проекту, реалізації якої передбачає використання близько 5,6 млн. гривень.

На виконання цих робіт замовник ЛКП «Зелений Львів» цього року отримав 1,650 млн. гривень, а у торік – 1,176 млн. гривень. За актами виконаних робіт використано уже 1,730 млн. гривень.

Ірина Маруняк відзначила також: «Парк імені Івана Павла II – це парк для духовного, морального та фізичного відпочинку. Цьогоріч ми розпочали тут ремонтні роботи, і зараз завершуємо облаштування центральної доріжки. Якщо нам додадуть фінансування, то цьогоріч прокладемо іще одну – перпендикулярну до першої – та збудуємо радіальні доріжки під Хресну дорогу».

За словами голови районної адміністрації, власне мощення Хресної дороги робитимуть за кошти міського бюджету, а вже стації матимуть можливість зробити Церква, меценати і ті сихівчани, які захочуть долучитися до проекту. Також у цьому парку планують облаштувати спортивні та дитячі майданчики, атракціони, «Wi-Fi» тощо. «Цей проект – громіздкий, він тривалий у часі. Планується, що його буде завершено повністю впродовж п’ять-шість років».

А священик храму Різдва Пресвятої Богородиці, отець Василь Білаш, переконаний: «Цей парк буде чудовим місцем для духовного відпочинку. У сучасному світі надто багато галасу та шуму, особливо – у місті. Тож знайти спокійне місце, де можна відпочити духовно, дуже важко. І це місце покликане сприяти людям: щоб вони могли прийти сюди, подумати про важливі питання, посидіти та помолитися». За словами священика, уже зараз працює група скульпторів, які будуть облаштовувати цю Хресну дорогу та її 14 молитовних зупинок.

Своє. чергою, керівник ЛКП «Зелений Львів» Богдан Москв’як підкреслив: «Проект облаштування парку – повністю екологічний і не передбачає навмисного зрубування дерев. Вздовж центральної дороги дерев не було – дорога вже існувала в такому вигляді, лише без плитки».

Також проектом передбачено будівництво велодоріжок. Як додав керівник підприємства, їх влаштовуватимуть всередині парку – між деревами, знову ж таки – без вирубки.

Нагадаємо, проект зі створення парку духовної культури імені святого Папи Римського Івана Павла ІІ передбачає комплекс заходів: будівництво за Церквою Катехитичної школи; будівництво за Катехитичною школою Бульвару імені святого Папи Римського Івана Павла ІІ (ширина – 10 метрів); облагородження лісопаркової смуги з облаштуванням Хресної дороги (лісопаркова смуга за будівлею Сихівської районної адміністрації).

Загальна вартість проекту – 50 мільйонів гривень. Термін реалізації проекту – п’ять років. Лісопарк має площу 98 га. Це буде перший парк духовної культури в Україні. Хресна Дорога буде східнохристиянського обряду, матиме тактильне покриття, тобто буде пристосована до людей з особливими потребами.

На найбільших вузлах у парковій зоні будуть розміщені мобільні кав’ярні. На площі понад 40 га будуть розміщено щонайменше чотири громадські туалети. Також буде прокат спорядження: велосипедів, лиж, роликів.

У парк буде щонайменше вісім входів, а пішохідний бульвар, який буде проходити попри церкву, вестиме до парку. Головний вхід буде розміщений збоку проспекту Червоної Калини.

На майбутнє запланували облаштування фонтанчиків, великої дитячої зони з атракціонами, навчальною та спортивною зонами. Замовник робіт – ЛКП «Зелений Львів». Підрядник – ТОВ «К-Інвест». 

Сьогодні проведення робіт проінспектував міський голова Львова Андрій Садовий., який зазначив:

«Пригадую, як багато років тому була спроба започаткувати сквер Івана Павла ІІ. Не всі ті спроби були вдалими. Приїхав Блаженійший кардинал Любомир Гузар, благословив, посадили дерева і з цього з’явився сквер біля церкви. Ми на цьому не зупинились. 

Сьогодні ми маємо амбітну мету – збудувати великий парк імені Івана Павла ІІ. Цей парк буде мати 48 га в першому етапі. В цьому році ми замощуємо доріжки, також тут будуть велодоріжки, буде достатньо якісна інфраструктура – лавочки, освітлення.

Я маю таку ідею, щоб мешканці Сихова, і взагалі Львова, долучались, наприклад, і могли мати можливість тут свої іменні лавочки. Я готовий виступити ініціатором – наша родина готова придбати одну лавочку і подарувати її для цього парку.

Так кожен може зробити. Чи з дня народження зробити такий подарунок, чи з дня одруження. Це було б дуже корисно. Така традиція є в багатьох країнах світу. Я би хотів, щоб цей парк був сприйнятий як наш спільний парк, щоб ми його любили.

Оскільки він є дуже великий, дуже важливо, щоб самі мешканці, які тут живуть, які будуть гуляти тут, його доглядали, щоб ніхто не пробував щось поламати. Мені приємно, що навіть під час мощення тих доріжок ми не руйнуємо жодного дерева. Так робиться вся робота, щоб обходити дерева, щоб зелень мала можливість бути прикрасою».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини