У Львові почіпляли штучні гнізда для птахів: наступні - для кажанів та комах-запилювачів

14:10 30 березня 2023 р.

Фото до новини

Сьогодні у Львові на вул. Шевченка встановили штучні гнізда для птахів-дуплогніздників.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Ці гнізда власноруч виготовили діти. Таку акцію організувало управління екології та природних ресурсів ЛМР спільно із ЛЛьвівським міським дитячим еколого-натуралістичним центром.

Гнізда обрали за підсумками загальноміського конкурсу, який було проведено серед юних натуралістів із 40 освітніх закладів. У межах конкурсу учасники змагалися за найкраще виготовлення гнізд. 

Загальна кількість обраних на конкурсі гнізд – близько 40 одиниць, на вул. Шевченка встановили 22 з них. Решту розмістять на вул. Бандери наступного тижня. 

«Гнізда не можна чіпати. В їхній конструкції є дашки, які відкриваються. Власне, восени науковці відкриватимуть ці дашки, оглядатимуть гнізда всередині і вивчатимуть, якого виду птахи там оселилися, скільки було пташенят та інші дослідницькі факти», – розповіла заступниця начальниці управління екології ЛМР Оксана Луцко. 

Житло для дуплогніздників виготовлено з натурального дерева за кресленнями, узгодженими із орнітологом Андрієм Бокотеєм. Там зможуть розміщуватися синиці, шпаки, горихвістки, мухоловки. Для кожного виду птахів у гніздах зроблений відповідний розмір входу. 

Організатори також планують майструвати гнізда для кажанів та комах-запилювачів. Зокрема, для виготовлення кажанятників необхідна деревина, відтак еколого-натуралістичний центр шукає спонсорів.


«Еколого-натуралістичний центр шукає спонсора, який зміг би зафондувати матеріал, з якого відвідувачі центру майструватимуть житло для кажанів. Гнізда для цього виду тварин є дуже актуальними, оскільки кажани занесені до Червоної книги України. Є повідомлення про те, що вони залітають в під’їзди, будинки та квартири в пошуках місця для житла, тому для них потрібно виготовляти хатинки», – зауважила Оксана Луцко.

Львів закупив годівнички для птахів у німецького виробника

Лісівники на Львівщині просять допомоги в підгодівлі перелітних птахів

На Львівщині кільцюватимуть пташенят лелек у гніздах на електроопорах
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини