У Львові вже облаштували першу в Україні «зелену зупинку»

15:56 8 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Фінансову підтримку проекту надав меценат.

«Сьогодні у місті – презентація першої в Україні зеленої зупинки на площі Галицькій (зупинка напроти пам’ятника Королю Данилу), – повідомили сьогодні, 8 жовтня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Зелена зупинка – зупинка громадського транспорту із озелененими дахом (квітами) і задньою стінкою (ліанами).  Цей соціальний екологічний проект розроблений ініціативною групою, в рамках конкурсу молодіжних проектів «Lviv Young Project» на базі Львівської міської ради та програми стажування «Перший кар’єрний крок».

Він є кроком до боротьби із зміною клімату, популяризації екологічних напрямів ландшафтної архітектури. Керівник проекту «Зелена зупинка» Анастасія Рудич розповіла

«Ми використовували на даху очитки, сукуленти, які є стійкі, невибагливі до умов зовнішнього середовища. Там є декілька видів: із зеленими листками, зі сизими, жовтими стеблами. Це декоративно-листяні рослини, тому і взимку, і влітку від них буде однаковий ефект.

Позаду стінка покрита плющем. Навесні всі квіти піднімуться, і зупинка матиме кращий ефект. Надалі ми будемо реалізовувати такі проекти у проблемних місцях, насамперед, там, де немає зелених насаджень і де є інтенсивний рух автомобілів. 

Ідея зелених дахів зародилася десь у лютому. Ми вирішили реалізувати її на менших об’єктах – на зупинці, а не на будинку. Ми проаналізували, де це можна зробити, теоретично опрацювали проект.

Опісля до нас долучився меценат, який запропонував фінансову підтримку. Після цього ми почали підбір матеріалів, інших ресурсів, необхідних для втілення ідеї. 

Думаємо, що почнемо робити зелені зупинки по районах, щоб люди могли бачити їх не тільки в центрі.  Зелені дахи за кордоном є дуже поширені. Наприклад, у Франції, Німеччині не дають дозвіл на будівництво нового будинку, якщо вони не влаштували зелений дах. Тому що зараз зростає урбанізація і зелені насадження зменшуються.

В Україні вже теж є така практика на дахах, але це, здебільшого, приватні будівлі. Ми хотіли зацікавити людей не тільки з естетичної точки зору, а й з екологічної. 

На зупинці ми розмістили інформаційний банер, де коротко виклали екологічні, соціальні і економічні вигоди. Зараз рослини не дуже піднялися, тому не всі люди звертають увагу на них. 

У соціальних мережах ми створили групу «Зелена зупинка у місті Лева». Ми відриті для будь-якої співпраці – новими ідеями, рослинами. Це буде дуже класно, якщо люди захочуть нам допомагати».

Організатори проекту розповіли також: «Однією з причин зміни клімату є парникові гази, що виникають внаслідок антропологічного чинника. Їх надмірна кількість у місті утворюється від діяльності транспорту. Зелена зупинка є часткою до боротьби з цією проблемою. Унікальність проекту полягає в тому, що в Україні не існує поки що жодної зеленої зупинки. Цей проект є перспективним у зв’язку з тим, що в Україні, у тому числі у Львові, не найкраща екологічна ситуація, а також глобальні зміни клімату змушують задуматись над покращенням довкілля, яке ми руйнуємо».

dailylviv.com

До теми

22:21 24 вересня 2020 р.

За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

У Львові заявили про важливість облаштування парків і скверів не лише у центральній частині міста. Бо якщо тут влада ще так-сяк старається, аби не було соромно перед туристами, то в спальних районах і на околицях наші парки придатні, хіба, для зйомок фільмів жахів, але не для комфортного відпочинку жителів.

Рубрика: Природа

21:44 24 вересня 2020 р.

У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським. За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

Рубрика: Природа

21:35 23 вересня 2020 р.

У Львові розповіли про конкуренцію між зоозахисниками-волонтерами

Якби ЛКП «Лев» співпрацював з усіма волонтерами, проблем було би менше. На жаль, нині до питулку тварини потрапляють вибірково: одних візьмуть на перетримку та знайдуть господаря, інших чипують, і вони знову опиняться на вулиці.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу