У Львівській області менша небезпека лавин, ніж у Закарпатській та Івано-Франківській

17:20 10 червня 2015 р.

  • 0

Найбільш лавинонебезпечними в українських Карпатах є Закарпатська та Івано-Франківська області. Львівська область належить до потенційно-низької або середнього ступеня лавинної небезпеки.

Про це сьогодні, 10 червня, під час прес-конференції на тему:

«Підбиття підсумків сніжно-лавинного сезону 2014-2015 в українських Карпатах. Запровадження в Україні міжнародної 5-ти бальної шкали лавинної небезпеки», у Львівському прес-клубі, повідомила заступник начальника Львівського РЦГМ Світлана Колодко.

- Я  у гідрометцентрі працюю з 1975 року. Якогось серйозного сходження лавин у Львівській області не пам’ятаю. Були зсуви на Тростяні, на Парашці, Великий Верх та на південних схилах гори Пікуй, - каже вона.

За її словами, нова міжнародна 5-ти бальна шкала лавинної небезпеки, яку пропонують запровадити в Україні рятувальники з Польщі, Словаччини та інших європейських країн, дуже актуальна саме для Закарпаття та Івано-Франківської області. А у Львівській області, навіть у дуже снігові роки, коли снігозапаси  перевищували норму в п’ять разів, лавин майже не було.

Хоча вона й не заперечує, що про лавини ми не знаємо тільки тому, що в них ніхто не постраждав.
- Поки люди не ходять, то якщо навіть і зійшла лавина та нікого не зачепила, то можна про неї і не знати. А якщо гинуть люди, тоді ми про це і взнаємо, - каже метеоролог.

Начальник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби туристсько-спортивної спілки України Михайло Яворівський начальник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби туристсько-спортивної спілки України Михайло Яворівський каже, що лавини в нас бувають і – небезпечні.
- Буквально два роки тому на Старостіні, в районі Пікуя, зійшла лавина. Взимку на Боржаві зійшла лавина. Але дуже небезпечними є невеликі зсуви. Це коли великий надув і великий карніз. Не потрібно великої маси снігу, щоби загинули люди, - каже він.

За його словами, за кордоном – розвинутий «скі»-альпінізм. Там дуже багато людей ходять взимку в гори.
- Я боюся, якщо така кількість людей піде в гори у нас, вони понаходять оті зсуви і лавини. Молодь, особливо сноубордисти, вже цікавляться тими схилами, які не є спеціально обладнані для катання на лижах, - зауважив рятувальник.

Хоча метеоролог сніголавинної станції «Плай» Віктор Конепуд зауважив, що закордонних туристів у горах зараз майже немає. Проте не виключає, що взимку вони активізуються.


dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

07:48 28 травня 2020 р.

Страдецькій горі зашкодить дорога Медведчука-Козака

На Львівщині порушено кримінальне провадження у зв’язку з будівництвом дороги у лісі приватним підприємством «Керамбуд», кінцевими беніфіціарними власниками якого є брати народних депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака.

Рубрика: Природа

11:25 23 травня 2020 р.

Лісники не хочуть погоджувати заказник "Двірцівський" на Сокальщині: рубки тривають

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та державне підприємство "Жовківське лісове господарство" не хочуть погоджувати ботанічний заказник "Двірцівський" на території Сокальського ДЛГП "Галсільліс".

Рубрика: Природа

17:13 19 травня 2020 р.

У Львові - знову заморозки

У Львові впродовж 21 — 23 травня вночі та вранці на поверхні ґрунту очікують заморозки 0 — 3°. Про це повідомляє Львівський регіональний центр з гідрометеорології.

Рубрика: Природа