Штучні квіти на цвинтарях: Львів відмовляється від шкідливої традиції (відео)

17:13 9 квітня 2021 р.

Сьогодні Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Питання екології, і в місті, і в нашій країні, стоїть досить жорстко, бо є багато моментів, які не вирішені законодавством, а також є багато моментів, через відсутність екологічної свідомості у громадськості.

Тому, в період входження і підготовки до Великодня ми вирішили звернутися до духовних наставників громади, аби частково вирішити екологічну проблематику міста. Адже однією з негативних традицій, яка склалася в пострадянський період, - є принесення на цвинтар пластикових квітів. А пластикові квіти, насправді, це не є вияв поваги до померлого - це є сміття, яке шкодить довкіллю. Пластикові відходи сотні років розкладаються на полігонах, а коли їх палять, то це дуже небезпечні викиди в атмосферу.

Їм є альтернатива – це посадити живі квіти, газонну траву, чи поставити свічку.

Тому хочемо, щоб люди переглянули свої звички і не несли на могилу сміття, а щиру молитву», - розповіла Ірина Оршак, радник міського голови Львова.

Під час обговорення усі були одностайні в тому, що важливо дбати за екологію, адже шкода довкіллю є порушенням Заповіді Божої. У підсумку було запропоновано кілька спільних рішень, які для вирішення питання з використанням пластику на цвинтарях.

«Результатом наради стало те, що ми прийняли кілька важливих рішень. Перше – буде підготовлено звернення нашої Ради єпископів до львів’ян на тему екології і захисту довкілля. Друге – будуть розроблені афіші з рекомендаціями для парафіян, про шкідливість пластику, та які є альтернативи у період вшанування своїх рідних. Ці афіші будуть розміщені на дошках оголошень біля храмів. І третє – соціальна реклама по місту.

Сподіваємося, що всі церкви відмовляться від пластику і використання його у своїй практиці, донесуть цю інформацію своїм вірянам, і в такий спосіб ми зможемо виконати одну із заповідей Євангелія – «Не вбий».

Тому, працюємо спільно з церквою в цьому напрямку. Приємно, що всі церкви солідарні у цьому питанні і готові спільно працювати, щоб цю проблему вирішити і дбати за наше довкілля», - наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».

3 млн грн - на квіти: у Галицькому районі Львова почали з годинника


Відео:

dailylviv.com

До теми

12:35 6 травня 2021 р.

У Львові узаконюють два парки, а два сквери - на черзі

На засіданні комісії екології, природокористування та енергозбереження Львівської міської ради депутати розглянули і підтримали два проєкти ухвал, які стосуються збереження та використання рекреаційних об’єктів у м. Львові – парку «Горіховий гай» і парку на вул Роксоляни.

Рубрика: Природа

11:46 1 травня 2021 р.

Скільки агропідприємств Львівщини порушують 5 правил застосування пестицидів і агрохімікатів

Усі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові - до 10:00 - і вечірні - з 18:00 до 22:00 - години при мінімальному вітрі. Не пізніше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, треба сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки й методи застосування пестицидів.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу