Побутове сміття зі Львова вивозять у Чорнобильську зону як радіоактивні відходи

11:57 29 листопада 2020 р.

Фото до новини

Вантажівки зі сміттям зі Львова вільно проїжджають два КПП Чорнобильської зони.

Як стало відомо GreenPost із власних джерел, пише DailyLviv, декілька машин побутового сміття були завезені у колишнє село Лелів, на полігон,  розташований за 9 км від ЧАЕС.

Так, у п'ятницю 27 листопада, до Леліва заїхало 6 машин з відходами. А 28 листопада очевидці повідомили про ще 4 вантажівки з львівськими номерами, які вивантажували сміття на полігоні.

Наразі невідомо, яким чином вантажівки зі сміттям проїхали два КПП Чорнобильської зони, адже вивантаження побутового сміття в зоні та забруднення земель законодавчо заборонено.

Як з'ясувало видання, вантажівки з львівським сміттям стали вивантажуватися на території полігону у Леліві з 1 листопада цього року. За інформацією джерел,  щодня до Чорнобильської зони потрапляє від 4 до 6 машин з відходами. 

GreenPost надіслав запит на генерального директора ДСП "Радон" з вимогою роз’яснити правомірність ввезення з 1 листопада 2020 року побутових та інших відходів в зону відчуження та на підставі яких нормативних актів здійснюються відповідні роботи зі сміттям на полігоні твердих побутових відходів "Лелів" у зоні відчуження.

Відповідно до положення про Державне агентство України з управління зоною відчуження, одним з покладених на агентство завдань є здійснення  координації робіт зі збирання, переробки, перевезення, зберігання та захоронення радіоактивних відходів.  Яким же чином здійснюється та на основі чого регламентується процес ввезення на територію закритої зони побутового сміття.

Нагадаємо, що після аварії на Чорнобильській АЕС на території села Лелів зробили біологічний могильник, куди звозили всіх відстріляних домашніх тварин і худобу.

Завод з переробки ТПВ у Львові: вирішення старої проблеми чи створення нової? (відео)

Міський голова Львова публічно визнав, що ігнорує ухвали суду щодо будівництва заводу ТПВ

Львів будує бюджетоспалювальний завод, від яких відмовляються у Польщі і яким не вірять у Здолбунові, - експертка

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів