Незаконний обіг деревини в Україні сягає 5 млрд грн за рік, - міністр

14:52 25 грудня 2020 р.

Незаконний обіг деревини в Україні становить близько 30% від законного, або 5 млрд грн на рік, таку оцінку дав міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”, інформує DailyLviv.

“Це великі гроші, які можна використати на лісовпорядкування, протипожежні заходи, зокрема на заміну порідного складу лісів”, – сказав Абрамовський.

За його словами, з метою комплексного вирішення проблем лісового господарства міністерство працює над стратегією управління українськими лісами до 2035 року, яка, зокрема, передбачає розділення господарських і регуляторних функцій Держлісагентства.

“У нас усе замкнуто в одному органі, виникає конфлікт інтересів, корупційні ризики. Тому частину господарських функцій необхідно віддати окремому суб’єктові або суб’єктам господарювання”, – роз’яснив голова екологічного відомства. Він уточнив, що це може бути одна компанія або концерн із регіональними дирекціями

Міністр також висловився на підтримку розвитку електронних аукціонів із реалізації деревини, її сертифікації та забезпечення простежуваності “від лісу до виробу”.

На його думку, необхідно передбачити можливість виставляти на аукціонах і великі лоти для великих деревообробних підприємств, і невеликі лоти для локальних виробників, які сьогодні, за його словами, “фактично залежать від настрою директора лісгоспу”.

Водночас Абрамовський зазначив, що важливим залишається питання мотивації керівників лісгоспів максимізувати прибуток.

“Нині відрахування частини чистого прибутку до держбюджету на рівні 90%. Це просто вимиває кошти з підприємств. Вноситимемо пропозиції щодо цього, що частка чистого прибутку має бути 30%, оскільки навіть у нинішньому стані лісова галузь платить 6 млрд грн податків, фактично нічого не отримуючи від держави”, – зазначив Абрамовський.

Екологи звинувачують Стрийський лісгосп у «сірих схемах» вирубування дерев

Самбірський лісгосп є у списку загальноукраїнських шкідників довкілля

Ліс рубають, повітря забруднюють, відходами засмічують? Телефонуйте 0800 500 115

dailylviv.com

До теми

13:01 25 січня 2021 р.

Eкологи протестують проти передання всіх лісів і вод України в підпорядкування МінАПК

У своєму зверненні до Кабміну громадські активісти нагадують про порушення українського законодавства і міжнародних зобов'язань України у випадку концентрації лісів і вод під дахом МінАПК.

Рубрика: Природа

15:06 19 січня 2021 р.

20 січня на Львівщині мокрий сніг і ожеледиця

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України по території м. Львова та Львівської області 20 січня місцями налипання мокрого снігу, ожеледь. На дорогах ожеледиця.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу