Найбільше борщівника Сосновського виявили у трьох районах Львівщини

21:55 5 вересня 2020 р.

З початку року на Львівщині знищили борщівника Сосновського на площі майже 467 га.

Найбільші осередки борщівника виявили у Турківському (218 га), Старосамбірському (88 га) та Дрогобицькому (60 га) районах.

Таку інформацію повідомив Департамент екології та природних ресурсів, пише DailyLviv.

Як зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник, борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, але й деревних порід, монополізує територію.

“У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин. Для боротьби з цією рослиною використовують метод зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту. Рідше застосовується хімічний метод боротьби (в основному раундапом). Першу обробку проводять коли висота рослин не перевищує 50 см, що дозволяє безпечно проникнути в центр його заростей. Однак, необережне використання такого методу може призвести до ураження інших рослин, мікроорганізмів, комах, забруднення водойм”, - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

У департаменті екології та природних ресурсів рекомендують:

- ніколи не ведіть боротьбу, не захистивши шкіру та очі, адже від моменту потрапляння соку на шкіру до виникнення хімічного опіку може пройти значний період часу;

- пам’ятайте, сік борщівника стає небезпечним і здатним спричиняти опіки під дією сонячних променів;

- найкращими методами боротьби з борщівником є скошування в період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація рослини та повторне цвітіння;

- ефективним також є зрізання лопатою основи борщівника на рівні близько 10 см нижче рівня ґрунту, найкраще і найлегше робити це навесні.

“Для зменшення негативного впливу борщівника на навколишнє природне середовище і здоров’я населення Львівщини видано розпорядження голови облдержадміністрації від 26.05.2017 № 450/0/5-17 «Про здійснення в області комплексних заходів щодо боротьби з борщівником Сосновського», завдяки якому у кожному районі області створено комісії з координації виконання заходів щодо боротьби з борщівником”, - додав Руслан Гречаник.

За його словами, площа поширення рослини зменшилася на 150 га, у порівнянні з попереднім роком, завдяки поверненню земель знову у с/г вжиток.

На Львівщині більше вирубують лісу, ніж садять молодих дерев.

dailylviv.com

До теми

20:36 14 вересня 2020 р.

У Львові опале листя перетворюють на компост

Львів став першим містом в Україні, де почали вирішувати проблему накопичення опалого листя. Практично всі садові відходи наразі переробляють у компост. Відбувається це на станції компостування, що на вул. Пластовій, 13.

Рубрика: Природа

20:24 14 вересня 2020 р.

Львівські парки оброблятимуть від кліщів. Графік

З 15 вересня, у міських парках проведуть повторну акарицидну обробку, аби мінімізувати та унеможливити виплід кліщів і, таким чином, вберегти мешканців від укусів.

Рубрика: Природа

11:53 13 вересня 2020 р.

У Татрах стоять черги

У Татрах – великий туристичний рух. За інформацією Татранського національного парку, перш за все це стосується вершини Ґєвонту, Рисів та району Орльої Перці

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу