На Парашці відкрили гірський прихисток на спомин про воїна, який мріяв про колибу тут

15:57 26 листопада 2023 р.

Фото до новини

У Національному природному парку «Сколівські Бескиди» відкрили туристичний прихисток на згадку про воїна 45-ї артилерійської бригади, мандрівника, пластуна Тараса Гаврилишина.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Ця оселя з вільним безоплатним доступом, поруч з туристичним маршрутом 504 на південному схилі гори Парашка, також стане захистом від вітру та дощу.

Оселя розділена на три частини:

тераса перед входом: із чарівним краєвидом на Боржаву, Тростян;

приміщення для туристів: з триярусними лежаками, розрахованими на 8 осіб;

службове приміщення лісників: з двоярусними лежаками, розрахованими на 3 особи, і окремим входом. Якщо розміститить на підлозі, то у притулку можуть перебувати 15-16 людей. Всі конструкції спроєктовані з обрізних струганих дощок, покриття - металопрофіль.

За словами координаторки проєкту Юлії Гвоздович, зведенням цієї оселі вшановують памʼять пластуна Тараса Гаврилишина, який належав до пластового куреня "Чорноморці". Він загинув 1 листопада 2022 року на підступах до Херсону.

«Понад усе Тарас любив мандри, море та гори. Також був провідним інструктором Пласту з астрономії та морської навігації, членом екіпажу козацької “Чайки”. Найбільшою мрією та останнім проханням пластуна, яке він озвучував побратимам, було спорудження колиби біля гори Параска», – розповідає Юлія.

Задля втілення цієї ідеї кошти збирали серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема, США, а також родина Тараса. На реалізацію проєкту не використали жодної гривні ані з місцевого, ані з державного бюджету.

Будівництво було ускладнене тим, що відбувалось на схилі гори, куди немає прямого доїзду, то ж майстрам доводилось щодня виходити до об'єкту пішки. Доставка матеріалів також потребувала чималих зусиль. 

Туристичний прихисток після відкриття передали на баланс Національного парку «Сколівські Бескиди» для подальшого догляду та експлуатації у рекреаційних цілях.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів