На озері Задорожньому є триметрові соми та підступні підводні течії, – рятувальник

18:20 18 травня 2016 р.

Фото до новини

В озері Задорожньому у Миколаївському районі («Байкал») живуть триметрові соми. Людям вони не шкодять. А ось каченятком можуть поснідати.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 18 травня, під час прес-конференції на тему «Відпочинок на озері Задорожньому (“Байкалі”) у Миколаївському районі. Яким він буде влітку 2016 року?», що відбулася сьогодні у Львівському прес-клубі, повідомив начальник центральної рятувально-водолазної служби Львівської області Роман Фіца.

- Лох-Несу у нас немає. Але є надзвичайно великі соми. Ми бачили, особливо в ранковий час, риби – до трьох метрів. Людей він не чіпляє. Хоча може з’їсти каченятко. Тому дачники намагаються не випускати птицю на озеро, - розповідає керівник водолазів.

За його словами, в народі це озеро називають «Байкалом», тому що там дуже чиста вода.
- В області є кілька водойм з прозорою водою, навіть коли дощі падають. Ми його завжди вичищаємо зі свого боку. Але років через 10-20 буде проблема через дачі, які зі свого боку озеро не чистять, - каже він.

Для окремих людей і в певних місцях це озеро може бути дуже підступним, вважає Роман Фіца.

- Тих, хто любить глибинне пірнання, я мушу застерегти від підводних течій. На глибині до трьох метрів йде тепла вода. А потім різкий перепад. З 25 градусів тепла води до 15-16 градусів. Людину може спазманути, - каже Роман Фіца.

За словами представника колективного підприємства «Гові», яке займається облаштуванням пляжу, Андрія Гацкова  розмови про те, що в озері затоплено багато різної техніки, - це просто казки.

- Там є тільки один чи два екскаватори та деталі від них, які не могли вивезти. Все інше – вивезли та вичистили, - каже він.
Ще одна екзотика озера Задорожнього, за словами водолазів, – 83-річна плавчиня, яка перепливає озеро туди й назад щодня влітку.

- Ми вже її добре знаємо, знаємо її купальну шапочку. Кожного разу застерігаємо. Але вона вважає, що ця вода цілюща для здоров’я, - говорить Роман Фіца.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини