Магнітна буря розпочалася раніше, аніж очікували вчені | Новини Львова

Магнітна буря розпочалася раніше, аніж очікували вчені

20:36 15 серпня 2015 р.

  • 0


Фото: ridna.ua

В південно-західному квадранті видимого диска Сонця зареєстровано викид корональної маси.

Вчені очікували магнітну бурю на Землі пізно ввечері 15 серпня або 16 серпня, але прилади фіксують її початок вже в даний момент.

«Магнітна буря розпочалася на Землі 15 серпня після викид корональної маси на Сонці 12 серпня, спрямованого в бік нашої планети», – повідомив  представник Геліогеофізичної служби ФГБУ ІПГ. Раніше повідомлялося, що 12 серпня в південно-західному квадранті видимого диска Сонця в 17.48 зареєстровано викид корональної маси.

Він супроводжував розпад сонячного волокна і тривалу (141 хвилина) спалах (класу) B 7.0 (S27W27, час максимуму 18.26 ). СМЕ (корональний викид маси) має компоненту, спрямовану у бік Землі. За словами представника ІПГ, вчені очікували магнітну бурю на Землі пізно ввечері 15 серпня або 16 серпня, але прилади фіксують її початок вже у даний момент.

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів. Найпотужніші спалахи за певних умов, одним з яких є спрямованість спалаху в бік нашої планети, можуть призвести до магнітних бурь на Землі.

Про це повідомили сьогодні, 15 серпня, в інформаціній агенції УНІАН.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:38 30 червня 2020 р.

Екологічний стан річок можна перевірити на інтерактивній карті

Як інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА кожен охочий може ознайомитись з інформацією про екологічний стан річок України. Для цього потрібно скористатись інтерактивною картою «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», яка розміщена на офіційному вебсайті Держводагенства України.

Рубрика: Природа

09:43 29 червня 2020 р.

Найменше від повеней постраждала Львівщина

29 червня на території західних областей (Івано-Франківська, Чернівецька, Львівська і Тернопільська) продовжуються роботи з ліквідації наслідків дощового паводку.

Рубрика: Природа

14:23 28 червня 2020 р.

Рятувальники попереджають про підвищення рівнів води у рiчках басейну Днiстра

За даними УкрГідрометцентру, 28 червня на рiчках басейну Днiстра (Львiвська, Iвано- Франкiвська обл.) очiкується формування локальних швидкоплинних дощових паводкiв з пiдйомом рiвнiв води на 0,5 - 1,5 м над рiвнями, що були зафіксовані 27 червня на 8 годину.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу