Ловити раків дозволили на Львівщині. Яка норма

11:40 9 липня 2024 р.

Фото до новини

Заборона на виловлювання раків, яка діяла з кінця минулого року, знята від початку липня.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

З липня стартував сезон любительського лову раків. Заборона на вилов раків, яка діяла з кінця минулого року, знята від початку липня у більшості регіонів країни (за винятком водойм дністровського басейну Одещини).

Державне агентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм закликає дотримуватися правил любительського рибальства і попереджає про суворі санкції за їх порушення.

Читайте також: На Львівщині рибалка витягнув з озера золотого карася, який занесений до Червоної книги

Одній особі за добу можна впіймати 30 раків. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-11 см (залежно від водойм). Також забороняється ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Як зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Війтик, дотримання правил рибальства допоможе зберегти популяцію раків і забезпечити екологічну рівновагу у водоймах. 

Читайте також: На Львівщині чоловік виловив причорноморського вирезуба з Червоної книги

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів