Лісники не хочуть погоджувати заказник "Двірцівський" на Сокальщині: рубки тривають

11:25 23 травня 2020 р.

Фото до новини

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства та державне підприємство "Жовківське лісове господарство" не хочуть погоджувати ботанічний заказник "Двірцівський" на території Сокальського ДЛГП "Галсільліс".

Про це сьогодні, 23 травня, на своїй сторінці у Фейсбуці написав начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Андрій Сенюк.

- Рік тому створений перший ботанічний заказник "Двірцівський" на території Сокальського ДЛГП "Галсільліс" в Сокальському районі на Малому Поліссі, який забезпечує охорону малополіського локалітету шафрану Гейфеля. Окрім цього науковцями Національного лісотехнічного університету України розроблено проект створення ботанічного заказника "Малополіський шафран" загальною площею 624 га. На сьогодні лісники вперто боряться і не хочуть його погоджувати!- зазначив Андрій Сенюк.

За його словами, власником земель є держава в особі Львівської обласної державної адміністрації, яка вже давно погодила створення заказника! Після створення заказника основне обмеження - заборона суцільних рубок головного користування.

- Для чого це потрібно: на площах де зростає шафран доцільно проводити лише вибіркові чи санітарні рубки, оскільки це не шкодить червонокнижній рослині. А після суцільних рубок збільшується кількість світла на лісовій ділянці, бо немає дерев і територія як правило заростає ожиною, яка витісняє і знищує шафран. Також під час суцільних рубок головного користування знищується більшість цих квітів та їх цибулин! Через прогалини в законодавстві лісгосп ухиляється від надання погодження! Хоча в себе на сайті дуже любить природу! І ще один дуже важливий факт: створення заказників не лише забезпечує збереження природи і біорізноманіття. Коли проводяться суцільні рубки головного користування - податки йдуть в державний бюджет! В заказниках можна проводити лише вибіркові та санітарні рубки за погодженням - податки від яких лісгосп сплачує в місцевий бюджет міських, селищних та сільських рад! Чомусь ця інформація теж замовчується!,- наголосив Андрій Сенюк.

Довідка

21 травня 2019 року Львівська обласна рада прийняла рішення про створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівський» з метою збереження малополіської ценопопуляції шафрана Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.), занесеного до Червоної книги України (2009), а також підтримання біорізноманіття регіону, охорони природних лісових екосистем та поліських морено-зандрових і долинних ландшафтів.

На території ботанічного заказника заборонено суцільні рубки лісу та полювання. Земельні лісові ділянки на яких розташований заказник можуть входити у склад мисливських угідь, як відтворюючі ділянки, де можна облаштовувати годівниці для звірів з метою їх розведення. Відповідно до законодавства України не менше 20% територій мисливських угідь мають бути відтворюючими ділянками, де заборонено полювання протягом усього року, з метою створення оптимальних умов для проживання та розведення звірів.

Ботанічний заказник площею 63,9 га створено на території Малого Полісся в межах 4 контурів лісових масивів Реклинецького лісництва (кв. 21, виділи 1-10, 12-13) Сокальського ДЛГП «Галсільліс», без вилучення земельної ділянки у землекористувача. Заказник створено за межами населених пунктів на території Великомостівської міської об’єднаної територіальної громади (колишньої Двірцівської сільської ради до об’єднання в ОТГ у 2017році) між населеними пунктами: с. Двірці, с. Волиця (Двірцівська), м. Великі Мости, с. Куличків, с. Бутини Сокальського району Львівської області.

Проект створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівсь-кий» розроблено групою науковців ДВНЗ «Національний лісотехнічний університет України» у складі: Мирослава Сорока - професор кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу, доктор біологічних наук., Сергій Жмурко - доцент кафедри лісових культур і лісової селекції, кандидат сільськогосподарських наук., Сергій Гаврилюк - доцент кафедри лісової таксації та лісовпорядкування, кандидат сільськогосподарських наук, Володимир Іваневич - інженер-таксатор ІІ категорії Львівської державної лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект».

Нагадаємо, на червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів