На червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС | Новини Львова

На червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС

13:31 6 березня 2020 р.

  • 0

Біля села Надітичі на березі річки Дністер в межах Розвадівської сільської ради (Миколаївський район) місцеві активісти разом з науковцями-біологами дослідили територію та виявили п’ять видів червонокнижних рослин.

Вони запропонували сільській раді створити на площі 23 га заказник місцевого значення «Долина диких тюльпанів». Громада підтримала ініціативу, але сільський голова має інші плани на цю ділянку.

Після роботи з кадастровими картами активіст Ростислав Романишин виявив, що сільська рада, незважаючи на наявність численних видів червонокнижних рослин, надала цю територію в оренду ( ЗВ «Ярм 5»)  під будівництво сонячної електростанції (СЕС).

«При поданні документів на заказник, сільський голова почав цьому противитися. В процесі з’ясувалося, що в минулому році було прийнято рішення про передання її в оренду, з метою будівництва СЕС. Якщо ця електростанція буде побудована, то звичайно, що техніка, зміни умови освітлення та порушення гідрорежиму стануть причиною  того, що рослини пропадуть»,- каже еколог Анатолій Павелко.

За словами місцевого мешканця, на цій території пам’яткою природи також є чотири дуби, яким приблизно по триста років. 

Керівниця юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» Ольга Мелень-Забрамна зазначає, що не можна всюди знищувати цю природню рослинність, її не так багато залишилося в області.Під промислові об’єкти мали би надавати деградовані землі, які не придатні для сільського господарства. 

Зараз активісти села разом з представниками міжнародного благодійного фонду “Екологія-Право-Людина” домагаються скасування рішень про надання ділянок під СЕС та вимагають створення заказника. А сонячну електростанцію пропонують будувати на ділянках, які не мають такої природної цінності.

Нагадаємо,в селі Речичани ферми отруюють повітря і воду.

Анастасія Бояльська

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:50 6 липня 2020 р.

На Львівщині - жовтий рівень небезпечності: грози, шквали, град

По усій території Львівської області ввечері 6 липня та вночі 7 липня прогнозують значні дощі, по південному заходу місцями сильний дощ; грози, під час гроз шквали 17 – 22 м/с, подекуди град. Вдень 7 липня грози, місцями шквали 15 – 20 м/с, град (І рівень небезпечності, жовтий).

Рубрика: Природа

09:38 30 червня 2020 р.

Екологічний стан річок можна перевірити на інтерактивній карті

Як інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА кожен охочий може ознайомитись з інформацією про екологічний стан річок України. Для цього потрібно скористатись інтерактивною картою «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», яка розміщена на офіційному вебсайті Держводагенства України.

Рубрика: Природа

Останні новини

У Львівській області витягнули жінку з колодязя

У Львові в Рясному збудують центр кремації тварин

Громадський транспорт Львова курсує в режимі спецперевезень - вимога Ляшка

У Львові відновлюють подачу гарячої води

Відкриття дошкільних навчальних закладів у Львові відкладене

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу