На червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС

13:31 6 березня 2020 р.

  • 0

Біля села Надітичі на березі річки Дністер в межах Розвадівської сільської ради (Миколаївський район) місцеві активісти разом з науковцями-біологами дослідили територію та виявили п’ять видів червонокнижних рослин.

Вони запропонували сільській раді створити на площі 23 га заказник місцевого значення «Долина диких тюльпанів». Громада підтримала ініціативу, але сільський голова має інші плани на цю ділянку.

Після роботи з кадастровими картами активіст Ростислав Романишин виявив, що сільська рада, незважаючи на наявність численних видів червонокнижних рослин, надала цю територію в оренду ( ЗВ «Ярм 5»)  під будівництво сонячної електростанції (СЕС).

«При поданні документів на заказник, сільський голова почав цьому противитися. В процесі з’ясувалося, що в минулому році було прийнято рішення про передання її в оренду, з метою будівництва СЕС. Якщо ця електростанція буде побудована, то звичайно, що техніка, зміни умови освітлення та порушення гідрорежиму стануть причиною  того, що рослини пропадуть»,- каже еколог Анатолій Павелко.

За словами місцевого мешканця, на цій території пам’яткою природи також є чотири дуби, яким приблизно по триста років. 

Керівниця юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» Ольга Мелень-Забрамна зазначає, що не можна всюди знищувати цю природню рослинність, її не так багато залишилося в області.Під промислові об’єкти мали би надавати деградовані землі, які не придатні для сільського господарства. 

Зараз активісти села разом з представниками міжнародного благодійного фонду “Екологія-Право-Людина” домагаються скасування рішень про надання ділянок під СЕС та вимагають створення заказника. А сонячну електростанцію пропонують будувати на ділянках, які не мають такої природної цінності.

Нагадаємо,в селі Речичани ферми отруюють повітря і воду.

Анастасія Бояльська

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:30 23 березня 2020 р.

ДСНС попередила про пориви вітру, хуртовини та ожеледицю на Львівщині

За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України, в понеділок, 23 березня, на території Львівської області очікуються пориви північно-східного вітру 15-20 метрів за секунду, подекуди – хуртовини.

Рубрика: Природа

Останні новини

У медзакладах Львова на коронавірус протестували 131 пацієнта з пневмонією або ГРЗ

У Львові експрес-тести зробили 170 водіям, і підозру на захворювання виявили у 3

Верховна Рада дозволила дистанційні засідання місцевих рад

На Львівщині тестують на COVID-19 всіх, хто повернувся з-за кордону

Поліціянти пишуть адмінпротоколи за порушення правил карантину

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу