Голод жене на Львівщині зубрів до сіл

22:22 28 лютого 2018 р.


Фото: tsn.ua

Зубри потягнулись на Львівщині через голод до сіл, де вони об'їдають приватні обійстя.

У Національному парку «Сколівські бескиди» на Львівщині підростають п'ятеро маленьких зубренят – чотири самки й самець. Їм уже по півроку.

У сприятливу погоду  стадо ховалося у лісі та в чагарниках. До будиночка лісників на підгодівлю підходять лише  морозною та сніжною зимою.

Лісничий Михайло Фединець запевнив: «Ми їх підтримуємо соковитими кормами, комбікорм, капуста, буряк, сіно, солома».

Народились зубренята у Національному парку «Сколівські Бескиди» ще влітку, але зафільмувати зубренят стало можливим лише зараз, коли стадо у сильні морози та сніги приходить на підгодівлю.

На цій території зубри водилися ще у минулому столітті. А потім зникли. Через хвороби, брак їжі чи браконьєрів – достеменно невідомо. Лише  вісім років тому у  заповідник завезли 11 європейських бізонів з Німеччини, Австрії та Польщі. Тепер у стаді – 33 особини.

«Це їхня історична батьківщина. Тут водилися зубри. Якщо проаналізувати назви сіл – Зубриця. Місто Турка. Від слова Тур.  Завдання першочергове – оновити кров. Щоб вони продовжували давати потомство», – розповіла еколог Інеса Шемелинець.

Не надто раді розмноженню зубрів хіба що у ближніх до заповідника селах. Тут люди нам розповіли, що непрохані гості навідуються до них доволі часто. Тим паче – зараз, у 18-градусний мороз. І мовляв, об'їдають кормові запаси призначенні для їхньої худоби.

Богдан Тупичак каже, тварин любить. Але нарікає: «Ці – дошкулять. Приходять мало не щодня.   Шкоду роблять. Ну але що зробиш. То звірина. Мусимо терпіти. Вони щіпки погризли. Сіно все з’їли. В одного єгера з'їли цілий оберіг сіна».

У заповіднику кажуть, що нічого з цим вдіяти не можуть. Людям радять огороджувати двори і сінники, а ще потерпіти до весни – тоді зубри знову  ховатимуться в лісі.

Про це повідомила сьогодні, 28 лютого, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1».

dailylviv.com

До теми

22:21 24 вересня 2020 р.

За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

У Львові заявили про важливість облаштування парків і скверів не лише у центральній частині міста. Бо якщо тут влада ще так-сяк старається, аби не було соромно перед туристами, то в спальних районах і на околицях наші парки придатні, хіба, для зйомок фільмів жахів, але не для комфортного відпочинку жителів.

Рубрика: Природа

21:44 24 вересня 2020 р.

У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським. За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

Рубрика: Природа

21:35 23 вересня 2020 р.

У Львові розповіли про конкуренцію між зоозахисниками-волонтерами

Якби ЛКП «Лев» співпрацював з усіма волонтерами, проблем було би менше. На жаль, нині до питулку тварини потрапляють вибірково: одних візьмуть на перетримку та знайдуть господаря, інших чипують, і вони знову опиняться на вулиці.

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу