Чому для відновлення родючості ґрунтів радять використовувати солому

14:18 3 липня 2024 р.

Фото до новини

Після обмолоту зернових культур на полях залишається в середньому до 2,5 тонн соломи на гектар посівів.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com

Солому можна використати як органічне добриво для підвищення родючості ґрунтів. Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН спільно з департаментом агропромислового розвитку Львівської ОВА розробив  «Рекомендації щодо застосування соломи та інших основних типів залишків рослинності для поповнення вмісту органічної речовини ґрунту».

«Рекомендації допомагають аграріям самостійно без додаткових витрат відновити до 30-40% родючості ґрунтів завдяки застосуванню різних способів використання соломи після обмолоту зернових культур, і тим самим забезпечити збільшення врожайності культур врожаю наступного року та прибутковості виробництва», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку. 

За даними наукових досліджень, щорічні втрати гумусу в ґрунтах становлять 0,5 – 0,6 т/га. За рахунок кореневих і післяжнивних решток ці втрати компенсуються на 30 – 40%.

Одним із вагомих і найдешевших резервів підвищення родючості ґрунтів є використання соломи ярих і озимих зернових культур та рослинних решток інших культур, як органічних добрив, оскільки солома містить лише 15 % води і на 85 % складається із органічної речовини, у складі є всі потрібні для рослин макро- та мікроелементи.

За вмістом органічної речовини 1 т соломи прирівнюється до 3–4 т підстилкового гною і синтезує 160-180 кг гумусу. За рахунок використання соломи та рослинних решток на кожний гектар в ґрунт повертається 15–20 кг азоту, 8–10 кг фосфору і 30–40 кг калію.  Внесення соломи збільшує вміст гумусу, поліпшує структуру ґрунту, зменшує схильність до ерозії, стимулює процес азотофіксації, і є джерелом живлення для мікроорганізмів у ґрунті. 

Існує декілька технологій щодо застосування соломи й інших рослинних решток на органічні добрива: сумісне поєднання соломи з сидератами та багаторічними зеленими бобовими травами, занесення їх в ґрунт із додаванням азотних добрив, компостування, та інші. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів