17 березня – вирішальний суд у справі скасування «екологічного висновку» щодо будівництва ВЕС на Боржаві | Новини Львова

17 березня – вирішальний суд у справі скасування «екологічного висновку» щодо будівництва ВЕС на Боржаві

11:51 16 березня 2020 р.

  • 0

У вівторок, 17 березня о 8:40, в Закарпатському окружному адмінсуді на вулиці Загорській, 30 в Ужгороді розпочнеться судове засідання в резонансній справі щодо скасування скандального висновку, який визначає припустимість будівництва потужної вітрової електростанції на особливо цінній гірській природній території – Полонині Боржава.

Про це інформують представники руху громадського руху "Врятуй Боржаву".

На попередньому засіданні, яке тривало майже 8 годин 12 березня, суд дослідив докази, які разом з іншими матеріалами справи склали 6 томів.

17 березня суддя Т.В. Скраль має завершити вивчення матеріалів, а саме дослідити звіт з оцінки впливу на довкілля, який готували представники забудовника, а також сам оскаржуваний висновок про припустимість будівництва, виданий департаментом екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА на основі аналізу звіту та зауважень від громадськості. Після цього сторони перейдуть до дебатів, і  суд має піти до нарадчої кімнати.

Представники всеукраїнського руху «Врятуй Боржаву» доводять, що звіт з ОВД значною мірою сфальшований, містить недостовірну інформацію і значно применшує ризики для довкілля, господарства, безпеки громадян і розвитку туризму у регіоні.

Адже вся територія планованого будівництва є зсувонебезпечною, під час будівництва будуть порушені водоносні горизонти, будуть знищені представники рідкісних видів флори і фауни, що захищаються міжнародним та українським законодавством. Ландшафт буде незворотно спотворено, що різко знизить привабливість полонини для туристів і, відповідно, негативно вплине на економіку регіону.

Особливо наголошується на тому факті, що департамент був проінформований представниками громадськості про недостовірну інформацію, наведену  у звіті,  під час обговорення проекту.  Незважаючи на це, уповноважений орган не врахував надану йому інформацію і прийняв необґрунтоване рішення про припустимість будівництва. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:46 4 серпня 2020 р.

У Львові ЛКП «Лев» безкоштовного чіпуватиме собак у всіх районах міста (графік)

ЛКП «Лев» спільно з Аnimal.ID, у межах акції пільгового чіпування собак у Львові, проведе виїзди в райони міста, що дозволить усім охочим скористатись можливістю та безкоштовно прочіпувати свого улюбленця.

Рубрика: Природа

17:34 2 серпня 2020 р.

"Англійський" парк Трускавця, названий іменем австрійського парламентаря, стане загальнодержавним

Кабінет Міністрів України підтримав проект Указу Президента України «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», відповідне рішення схвалено на засіданні 29 липня.

Рубрика: Природа

15:59 25 липня 2020 р.

На Львівщині люди і собаки плавають у питному озері

Щороку у Трускавці для засмаги та купання люди обирають питне озеро, яке не призначене для відпочинку на ньому. Оскільки питне водосховище оздоровниці, що на річці Воротище, знаходяться в межах першого поясу зони санітарної охорони водних об’єктів.

Рубрика: Природа

Останні новини

Радник Авакова запропонував воєнізовану охорону в пасажирських поїздах

У Львові відкрили перший з 5-ти питних фонтанчиків, які коштуватимуть майже 600 тис грн

У Львові не вдалося врятувати дівчинку, яка випала з вікна

На Львівщині електровоз наїхав на сплячого чоловіка

Міністр повідомив, для чого зупинятимуть потяги у червоних зонах

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу