Зброя терористів на сході України вражає своїм походженням, – експерт (відео)

22:42 19 травня 2014 р.

ПТРК «Метис»

ПТРК «Метис»
Фото: Reuters

Редактор «Hi-tech.tsn.ua» Олег Катков наголошує: «Деякі зразки не знаходяться на озброєні української армії і могли потрапити до рук терористів виключно з-за кордону».


Відео: Військове телебачення України

Редактор «Hi-tech.tsn.ua» Олег Катков розповідає в публікації «Зброя терористів на Сході вражає своїм походженням та небезпечністю» на сайті «ТСН.ua»:

«Терористи на сході України мають у своєму розпорядженні багато зброї, якої немає на озброєнні у наших військових.

На Сході України триває антитерористична операція і, як говорять самі силовики, вона вже наближається до фіналу. Але, водночас, дедалі частіше з'являється інформація про використання терористами дуже специфічної та рідкісної зброї.

І хоч значна частина з їхнього арсеналу цілком могла з'явитися з розграбованих складів Збройних сил України, деякі зразки не знаходяться на озброєні української армії і могли потрапити до рук терористів  виключно з-за кордону. І як це сталося – є великим питанням до прикордонників та Служби безпеки.

Викликає підозру навіть однострій, який використовують терористи, – нібито вони отримали його з бази тилового забезпечення. І найулюбленішим камуфляжем терористів став «Спектр-скво», який виробляє фірма з офісом у Москві. Ціна такого костюму перевищує одну тисячу гривень.

Основною зброєю терористів є автомати Калашникова різних модифікацій, абсолютна більшість з них могла бути вкрадена на вітчизняних складах, як і снайперські гвинтівки СВД, кулемети РПК та ПК, а також одноразові гранатомети РПГ-22. Також часто у кадр потрапляють старі карабіни СКС післявоєнного періоду та навіть справжня протитанкова рушниця часів Другої світової.  

Але деякі зразки мають винятково російське походження. Так, координатор групи «Інформаційний опір» Тимчук зазначив, що терористи використовували автоматичний гранатомет АГС-30, який виробляється у РФ.

АГС-30 може за лічені секунди вистріляти три десятки гранат на півтора кілометра, після чого, завдяки відносно малій вазі, боєць може швидко змінити позицію. Такі автоматичні гранатомети довели свою високу ефективність в Афганістані, Чечні та у Грузії.    

Вражає те, що у терористів є навіть ефективні засоби знищення бронетехніки, спеціалізовані протитанкові ракетні комплекси. Так, на фото часто потрапляє ПТРК «Метис», який здатний пробивати до 550 міліметрів броні на відстані до одного кілометра. Але це зброя ще радянського виробництва і могла бути добута на складах.

А сьогодні надійшла інформація, що під Краматорськом схопили російських журналістів, які мали при собі переносний зенітно-ракетний комплекс. З цієї компактної зброї можливо знищувати літаки та вертольоти.

Окремо слід зазначити і вправність, з якою терористи володіють цією специфічною зброєю. Про це красномовно свідчить факт знищення ударних вертольотів Мі-24.

Так, 2 квітня були збиті два гелікоптери Мі-24, у результаті чого загинули п'ять силовиків. Але походження цього ПЗРК викликає величезне питання, бо це польський «Grom Е2», який є ліцензійною копією радянської «Ігли».

Як ця зброя опинилась у терористів – ще повинні з'ясувати спеціалісти зі Служби безпеки та Міноборони. Але об'єктивно є тільки дві версії – або це була поставка із Польщі і тут неможливо знайти цьому логічне пояснення, окрім подвійної гри, що ведуть європейські «союзники», або це грузинській зразок і тут залишаються деякі питання.

Так, офіційно Польща продала Грузії у 2007 році 30 одиниць «Grom Е2» та сотню ракет до них. Якщо вірити «WikiLeaks2, то у чеченських терористів у листопаді 2008 року були вилучені дві одиниці «Grom Е2» з номерами 1060 та 1031, що нібито були отримані ними з Грузії. Також відомо, що три одиниці невстановлених ПЗРК були захоплені армією РФ під час війни у 2008 році.

Судячи з відео, захоплений «Grom Е2» має номер 1016, тому встановити, з якої він партії і кому був проданий, можна досить легко, якщо звісно польський виробник MESKO S.A. не почне ховати сліди. Але тут криється ще одна проблема – якщо чеченській слід ПЗРК буде підтверджено, то питання ПРО ТЕ, як він опинився у кавказьких терористів, постане вже перед Грузією.

Але слід додати, що прицільний комплекс, який встановлений на «Grom Е2» з номером 1016, «оригінальний», а не польський. Це може означати дві речі – або ця одиниця була виготовлена ще на початку виробництва, коли Росія активно постачала приціли, або прицільний комплекс був замінений пізніше.

У будь-якому разі зараз питання, звідки у терористів така зброя, залишається відкритим та потребує всебічного розслідування. Бо необхідно точно знати, скільки зброї такого зразка могли отримати терористи.

Адже конфлікт колись закінчиться, а ПЗРК буде кочувати далі, поки не буде застосований. І наслідки його використання можуть бути просто катастрофічними, бо збити з нього пасажирський літак на зльоті біля аеропорту може навіть незнайома з такою зброєю людина, якщо вона уважно прочитає інструкцію». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини