Завтра Винники, Брюховичі та Рудно можуть від’єднати від Львова, - Садовий

21:11 19 травня 2020 р.

Фото до новини

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що завтра на засіданні Кабінету міністрів України можуть розглянути питання створення Львівської ОТГ.

Один з можливих варіантів передбачає зменшення території міста, що, в першу чергу, не є корисним для самих же мешканців, котрі втратять можливість отримувати чимало соціальних та інших програм, які діють у Львові.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

«Завтра на Кабміні вирішать майбутнє Львівської ОТГ.

За моєю інформацією перед Кабінетом міністрів є два варіанти рішення.

Перший. Офіційний.

Львів запропонував 20 навколишнім громадам створити Львівську агломерацію. Цей план був напрацьований міською радою і затверджений Обласною державною адміністрацією. На практиці співпраця між Львовом і навколишніми населеними пунктами виникла сама собою. Жителі вчаться, працюють і відпочивають у Львові, користуються всіма перевагами міста. Місто інвестує у розвиток навколишніх громад. Для прикладу, минулого року, лише у Винники Львів інвестував понад 100 млн грн. Отже, це об’єднання вже дало свої результати. Наша пропозиція — легітимізувати цей союз і об’єднатись у Львівську ОТГ офіційно.

Варіант другий. Підкилимний.

Об’єднання громад не влаштовує місцевих феодалів. Вони відчули, що втрачають свої володіння і громада може стати незалежною від їхніх подачок.

Мені стало відомо, що в останній момент другий варіант розвитку подій став можливим. Людей звичайно не питали. Більше того, є ризик, що завтра Винники, Брюховичі та Рудно можуть від’єднати від Львова. В такому випадку це буде унікальна ситуація, коли Львів стане єдиним обласним центром в Україні, від якого відріжуть вже наявні території.

Що це означатиме для людей?

Для львів’ян стало нормою, що кожен учасник бойових дій отримує по 100 тисяч соцвиплат, пенсіонери безкоштовно користуються громадським транспортом, наші ЦНАПи оперативно надають усі необхідні послуги. Одним необдуманим рішенням 30 тисяч львів'ян залишаться без цих можливостей.

Хто виграє в такому випадку? Точно не громади.

Я закликаю Кабінет міністрів не забирати в людей права на комфортний сервіс і нормальне життя", — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, 8 громад з 11-ти виступили проти включення їх у Львівську ОТГ. Одна утрималася.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини