Закон про референдум почав діяти: коли - перший?

22:59 8 квітня 2021 р.

Законопроєкт про всеукраїнський референдум, ухвалений Верховною Радою у січні, підписаний президентом України Володимиром Зеленським.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про народовладдя через всеукраїнський референдум". Як повідомили у четвер, 8 квітня, у пресслужбі Верховної Ради України, у цей день відповідний законопроєкт було повернуто до парламенту з підписом президента.

Про це повідомляє пресслужба Президента України, пише Dailylviv.

Президент ініціював закон, щоб надати народу право самостійно та безпосередньо, без участі політиків, вирішувати державні питання. Ухвалення цього документа було одним із пунктів президентської програми Зеленського.

Згідно із документом не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, питання щодо скасовування чи обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці.

Не можуть виноситися на референдум і питання податків, бюджету, амністії, а також ті, що перебувають у віданні органів правопорядку, прокуратури чи суду. Крім того, на всеукраїнський референдум може виноситися одне питання. Референдум не може проводитися одночасно з виборами.

Закон передбачає, що рішення, ухвалене на всеукраїнському референдумі, може бути змінене лише шляхом всеукраїнського референдуму не раніше, ніж через три роки від дня його ухвалення. Новий референдум з питань, що раніше не були підтримані на всеукраїнському референдумі, може бути проведено не раніше як за один рік з дня оголошення результатів відповідного всеукраїнського референдуму.

Референдум не підмінятиме роботу Верховної Ради щодо ухвалення законів, але громадяни отримають інструмент прямого впливу на ухвалення рішень у державі.

Залежно від питання, всеукраїнський референдум може призначати президент України, Верховна Рада або голова держави може проголошувати за народною ініціативою. "Тепер українці на практиці будуть залучені до ухвалення важливих для країни рішень, а влада буде змушена дослухатися до волі народу", - запевнив Зеленський.

26 січня Верховна Рада підтримала законопроект №3612 "Про всеукраїнський референдум" у другому читанні та в цілому. За документ проголосували 255 народних депутатів. Голова ВР Дмитро Разумков підписав його 17 лютого і передав на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

Україна має право захищатися від Росії, а Польща - давній союзник і надійний друг Києва

dailylviv.com

До теми

22:39 12 квітня 2021 р.

Національну академію сухопутних військ у Львові відвідала делегація Збройних сил Канади

До Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація ЗС Канади на чолі з нещодавно призначеною командиркою канадської тренувальної місії в Україні ЮНІФАЄР підполковником Мелані Лейк.

Рубрика: Політика

17:54 12 квітня 2021 р.

Влада Росії погрожує знищенням України-держави і воєнними трибуналами та розстрілами від імені окупаційного режиму

Український політолог Максим Розумний нагадав про 12 рис путінської Росії, яка через агресію проти України погрожує цивілізованому світові.

Рубрика: Політика

17:27 12 квітня 2021 р.

Телеканал Sky News показав відео з масштабним табором російських військ біля кордонів України

У мережі з'явилося відео з масштабним табором російських військ біля України. Цей табір дислокований майже в двох сотнях кілометрів від державного кордону.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу