Захід і Центр України - в ЄС,Схід і Південь - у МС

20:26 21 жовтня 2013 р.

Фото до новини

Нове опитування DW демонструє, що українці хочуть як запланованої асоціації з ЄС, так і Митного союзу з Росією, якби це було одночасно можливим. Підтримка зближення з ЄС, щоправда, дещо зменшується.

Лише половина українців (50 відсотків) підтримують заплановану угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Щотретій опитаний відкидає підписання угоди. Підтримка угоди про асоціацію з ЄС, яку може бути підписано у листопаді на саміті Східного партнерства в литовському Вільнюсі, зменшилась порівняно з липнем 2013 року на п'ять відсотків.

Такі результати нового опитування DW-Trend за жовтень. Це репрезентативне опитування провело на замовлення української редакції Deutsche Welle українське представництво соціологічного інституту IFAK. У містах із населенням понад 50 тисяч осіб особисто опитали тисячу респондентів віком від 18 до 65 років.

Схожа строката картина складається і стосовно можливого вступу України до Митного союзу з Росією, Казахстаном та Білоруссю, який Москва хоче пізніше перетворити на Євразійський Союз. 48 відсотків опитаних підтримують вступ України до Митного союзу колишніх радянських республік. 36 відсотків висловлюються проти. Ці настрої майже не змінилися з липня цього року. Як і раніше, асоціацію з ЄС підтримують насамперед на заході та у центрі України (64 відсотки), тоді як прихильники Митного союзу живуть переважно на сході та півдні країни (59 відсотків).

Тим часом значно більше українців, ніж іще три місяці тому, вірять у те, що президент Віктор Янукович серйозно налаштований щодо укладання асоціації між Україною та ЄС. 40 відсотків переконані, що український президент робить все для того, щоб угоду ще цього року було підписано. У липні в цьому сумнівалися 50 відсотків опитаних, у жовтні таких залишилося лише 35 відсотків.

45 відсотків українців вважають правильним те, що ЄС висуває президенту Януковичу політичні вимоги. Йдеться про умови для підписання з Україною угоди про асоціацію. Євросоюз вимагає насамперед реформ, які посилять демократію та правову державу в Україні. 36 відсотків опитаних відхиляють такі вимоги.

Найбільшу користь від асоціації з ЄС опитані вбачають для економіки. 32 відсотки сподіваються на отримання нових ринків збуту для українських товарів. 31 відсоток вважає, що тісніша співпраця з ЄС просуватиме модернізацію вітчизняної економіки. На четвертому місці стоїть сподівання на демократію та правову державу в Україні (23 відсотки опитаних).

Можливий вступ до Митного союзу з Росією, Казахстаном та Білоруссю так само пов'язують переважно з економічними перевагами. 36 відсотків мають сподівання на нові ринки збуту для товарів вітчизняного виробництва. Характерно, що лише 15 відсотків вважають, що Митний союз посприяє модернізації економіки України. Лише вісім відсотків очікують поліпшень у сферах демократії та правової держави.

Щотретій українець нічого не очікує як від Митного союзу (33 відсотки), так і від асоціації з ЄС (28 відсотків). Такий високий показник може свідчити про великий скепсис щодо цих ймовірних партнерів.

DW.DE

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dw.de/

 

новобудови Львів