За зміни до закону про вибори проголосували п’ятеро нардепів зі Львівщини, – ОПОРА

17:50 17 лютого 2016 р.


Фото: vidomosti-ua.com

Позафракційний Володимир Парасюк «утримався», а Олег Мусій, Богдан Матківський, Дмитро Добродомов, Михайло Бондар та Оксана Юринець не голосували.

«16 лютого 2016 року у ВРУ було прийнято Закон про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі) за реєстраційним №3700. За його прийняття проголосувало 236 народних депутатів», – повідомила сьогодні, 17 лютого, «Щоденному Львову» команда Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА, яка також розповіла подробиці:

«Закон запроваджує можливість виключення кандидатів у народні депутати України із виборчих списків вже після оголошення результатів голосування на підставі рішення з’їзду політичної партії. У разі набуття чинності цим законом, з’їзди партій зможуть змінювати черговість набуття мандатів кандидатів, включених до виборчих списків парламентських політичних сил.

Це означає, що у такий спосіб пропонується застосувати один із специфічних різновидів партійного імперативного мандата, котрий ставить рішення партії вище волевиявлення виборців. Ми проаналізували результат голосування народних депутатів, які були обрані в одномандатних виборчих округах в межах Львівської області.

З поміж 12 львівських депутатів-мажоритарників свої голоси «за» даний законопроект віддали четверо представників фракції «Блок Петра Порошенка» – Андрій Лопушанський, Андрій Кіт та брати Богдан і Ярослав Дубневичі – та представниця «Самопомочі» Ірина Подоляк. Позафракційний Володимир Парасюк «утримався», а Олег Мусій, Богдан Матківський, Дмитро Добродомов, Михайло Бондар та Оксана Юринець не голосували.

Щоправда, двоє останніх були зареєстровані на відповідному засіданні, однак під час голосування були «відсутні» (тобто витягнули свої картки для голосування). А Тарас Батенко на вчорашньому засіданні не був присутнім взагалі.

Разом з тим, якщо аналізувати, як львівські представники голосують загалом за політику посиленого контролю над депутатами усіх рівнів, то лише Богдан Матківський послідовно не голосує за такі законопроекти, натомість Михайло Бондар максимально голосує «за». Із детальнішим голосуванням народних депутатів за законопроекти, які стосуються введення партійного імперативного мандату, можна ознайомитися на сайті rada4you.org. 

Резонансний законопроект №3700 було внесено лідерами п’яти депутатських фракцій — Блок Петра Порошенка «Солідарність», Народний Фронт, «Об’єднання Самопоміч», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка. Впродовж грудня 2015 – лютого 2016 року відбулося 25 відповідних голосувань. Таким чином, законопроект №3700 поставив своєрідний антирекорд за кількістю спроб включити його до порядку денного та результативно проголосувати. 

Окрім того, що положення документу загрожують конституційним засадам виборчого процесу через запровадження партійного диктату на рівні виборчих списків, сам процес голосування супроводжувався грубим порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Звертаємо увагу, що результативне голосування народних депутатів України відбулося вже після неотримання цим проектом необхідної підтримки депутатського корпусу. 

У той же час після голосування проекту закону у ВРУ було зареєстровано Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16 лютого 2016 року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі) (реєстраційний №3700-П1 від 16.02.2016). У разі прийняття відповідної постанови, вдасться призупинити процес деградації виборчого законодавства в Україні».

dailylviv.com

До теми

21:54 24 жовтня 2021 р.

Міністерство оборони очолить ексльвів'янин, який має успішну кар'єру в Києві

Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового керівника Міністерства оборони. Ним має стати чинний віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Рубрика: Політика

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу