СБУ спростувала заяву АП про звільнення керівництва «Альфи» (оновлено, відео)

17:44 30 квітня 2014 р.


Фото: sevnews.com.ua

Як повідомили в середу в прес-центрі Служби безпеки України, сказане сьогодні керівником Адміністрації президента не відповідає дійсності.

Інформація, озвучена сьогодні, 30 квітня, виконувачем обов’язків глави Адміністрації президента України Сергієм Пашинським про начебто звільнення керівництва спецпідрозділу «Альфа» не відповідає дійсності. Про це повідомили в середу інформагенції УНІАН у прес-центрі СБУ, уточнивши:

«Інформація про зміну керівництва «Альфи» начебто з причини відмови виконувати бойові накази не відповідає дійсності. На сьогодні командиром «Альфи» залишається Геннадій Кузнецов, якого було поранено внаслідок розстрілу автомобілів бійців «Альфи» під Слов'янском. Він зараз знаходиться на лікарняному, а т.в.о. командира “Альфи» є Юрій Супрун. Зараз в «Альфі» відбувається ротація в частині командного складу, яка здійснюється і здійснювалося постійно. «Альфа» завжди готова виконувати накази в рамках антитерористичних операцій».

Як передає кореспондент УНІАН, виконувач обов’язків голови Адміністрації Президента Сергій Пашинський заявив сьогодні, 30 квітня, що за невиконання наказу відкривати вогонь під час антитерориситичної операції керівництво спецпідрозділу СБУ «Альфа» повністю відсторонено за невиконання бойового наказу, щодо них проводиться службове розслідування. Натомість, за його словами, проти командирів силових підрозділів за відмову відкривати вогонь під час антитерористичної операції відкрито кримінальні провадження 

Сергій Пашинський повідомив також, що на сьогодні Генпрокуратурою порушено три кримінальні провадження щодо командирів підрозділів, які в умовах АТО відмовились виконувати накази, окрім того, проводиться службове розслідування стосовно керівництва Головного управління МВС у Луганській області.

Виконувач обов’язків голови Адміністрації Президента нагадав також, що у даний час відбувається ротація працівників МВС. При цьому він висловив жаль, що не можна замінити всіх 4 тисяч співробітників органів внутрішніх справ, які працюють у Луганській та Донецькій областях, більшість яких корумповані та непрофесійні.

Сергій Пашинський звернув увагу на те, що органи внутрішніх справ у цих областях формувались роками, і вирішити кадрові питання у цих структурах за дуже короткий термін неможливо. Саме тому, за його словами, було прийнято рішення створити 27 батальйонів територіальної оборони в усіх областях України, два з них – у кількості 3 тисячі осіб будуть сформовані у Донецькій і Луганській областях. 

Він також пояснив, що батальйони працюватимуть на базі Міністерства оборони і підпорядковуватись Генеральному штабі та главам обласних адміністрацій.

За словами Пашинського, водночас Національна гвардія, підрозділи якої перебувають сьогодні на Сході України, й до якої оголошена додаткова мобілізація, є спеціальним підрозділом МВС з військовими функціями.

«У цих структур різні, за законом, завдання і функції, – додав Пашинський. – Ми мобілізуємо Нацгвардію, в тому числі для антитерористичних операцій, і ми мобілізуємо територіальну оборону, щоб не допустити провокацій з боку РФ, великих груп сепаратистів зі Сходу до Центральної і Південної України».

При цьому він висловив переконання, що ситуація в усіх регіонах України, за винятком Донецька й Луганська, перебуває під контролем, і силові органи здатні забезпечити правопорядок.

Як повідомляв «Щоденний Львів», виконувач обов’язків Глави держави Олександр Турчинов заявив у середу, що частина силовиків на сході співпрацює з терористами.

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу