Яценюк заявив у Вашингтоні про намір Росії захопити всю Україну (відео)

10:00 13 березня 2014 р.


Фото: AFP

Прем’єр-міністр повідомив також: «Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну».

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив під час виступу на Атлантичній Раді у Вашингтоні в ході робочого візиту до США в середу, 12 березня: «Перший сценарій президента РФ Володимира Путіна – «заволодіти Кримом в тій чи іншій формі. Але він може піти далі. І в Росії є інший сценарій – як захопити всю Україну, в тому числі українську столицю».

Водночас Прем’єр-міністр повідомив: «Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну. Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам вийти з кризи». 

Він також нагадав, що Україна вже отримала пакет фінансової допомоги від західних партнерів, уточнивши: «Він на столі. Ми ще маємо укласти угоду з МВФ, але ми вже отримали 1 млрд. доларів як гарантії для стабілізації української економіки».

Глава Уряду підкреслив, що Україна переживає драматичні часи, відтак конкретизував: «Те, що відбувається, було абсолютно непередбачувано для мене і неприйнятно для світу. Без жодних причин наш партнер уминулому – та я досі переконаний, що ця країна може стати партнером у майбутньому – почала вторгнення в Україну, суверенну й незалежну державу. Ми досі переконані, що цю військову кризу можна вирішити дипломатією та політичними механізмами. З плином часу шанси на це не такі великі, як, наприклад, минулого тижня. Але ці можливості є».

Про це повідомляє сьогодні, 13 березня, «Урядовий курєр». Натомість «Голос Америки» інформує в четвер:

«Російське вторгнення у Крим несе загрозу майбутньому України та свободі українців, і може підірвати глобальну систему безпеки. Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, заявив у середу у Вашингтоні в ході виступу в аналітичному центрі «Атлантична Рада».

«На кону майбутнє України та свобода українсього народу.  Свобода - це головне. І ми хочемо чітко заявити, що ніколи не здамося. Ми зробимо можливе щоб захистити країну та народ і зберегти незалежність України», – заявив Арсеній Яценюк.

Яценюк відзначив, що вважає переговори найкращою стратегією вирішення Кримської кризи. «Ми все ще віримо, що є шанси вирішити цей військовий конфлікт політичними та дипломатичними інструментами. З плином часу ці шанси вже не такі великі, як були ще минулого тижня, але ці можливості та інструменти ще доступні».

Яценюк закликав Російську Федерацію негайно повернути військових до місць їх постійної дислокації та почати справжні переговори та взяти участь у відкритому діалозі до якого готова українська влада. За словами Яценюка у Криму та Україні зараз розгортається «глобальна криза».

«Якщо Росія піде далі, це однозначно підірве всю глобальну систему безпеки», – заявив Арсеній Яценюк. За словами голови уряду України, у разі якщо Україна не отримає захист свого суверенітету – відповідно до угод про відмову від ядерної зброї – це стане потужним сигналом для країн, які не бажають відмовлятись від ядерних програм.

«Не можливо у такій ситуації переконати когось зупинити ядерні програми. Це глобальна проблема, і всі ми маємо її вирішити», – заявив Яценюк.

Прем'єр-міністр України заявив, що колективні організації відповідальні за глобальну безпеку не настількі ефективні, як могли би бути. Прем'єр-міністр України також відзначив, що ЄС та США дали потужний сигнал, що вони зроблять все можливе, щоб підтримати народ України та захистити Україну. «Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам у ході цієї кризи», – заявив Арсеній Яценюк.

Голова уряду України дав зрозуміти, що кінцева мета Росії лишається йому не відомою.

«Я намагаюсь зрозуміти, що має на меті Росія? Чи вони хочуть перекроїти кордони? Переглянути результати Другої світової? Відновити СРСР? Чи зберегти мир та стабільність у регіоні та дотриматись власних міжнародних забов'язань?», – озвучив свої питання до Росії Яценюк.

За словами Арсенія Яценюка, подальша поведінка України у нинішній ситуації буде залежати від «стратегії Росії та особистого погляду та позиції президента Путіна». «Хочу підкреслити, що ми все ще хочемо мати вільні, рівні та партнерські відносини з Росією, але не можна це робити в умовах військового вторгнення», – заявив Яценюк. Голова уряду України заявив, що не вважає застосування сили найкращим варіантом розвитку подій.

«Я наполягаю на політичних та дипломатичних інструментах. Найкращою стратегією буде сісти за стіл переговорів. А найкращий підхід для Росії – зупинитись та заспокоїтись», – сказав Яценюк. Арсеній Яценюк підкреслив, що влада України дотримується всіх міжнародних, багатосторонніх та двосторонніх забов'язань, включно з Угодою про розміщення російського флоту на Чорному морі. Він закликав Росію виконувати взяті нею міжнародні та двосторонні забов'язання.

Яценюк відзначив, що Росія може не зупинитись на сценарії відторгнення Криму.

«У них звичайно є і сценарій захоплення всієї України, включно зі столицею», – заявив Яценюк. «Я думаю всі ви пам'ятаєте заяву Путіна, що найбільшої катастрофою 20-го сторіччя був розвал СРСР. Я скажу, що найбільшою катастрофою цього сторіччя було би відновлення СРСР», – заявив Яценюк.

У ході виступу прем'єр-міністр України також згадав свої попередників. «Ми маємо справу із економічною кризою, яка є наслідком дикої корупції колишнього президента та уряду», – заявив Яценюк.

Він відзначив, що сподівається на успішне завершення переговорів із МВФ. «Ми розуміємо, що програма МВФ це не солодка цукерочка, але з іншого боку моя країна конче потребує справжніх реформ. Нам треба стабілізувати економіку, перезавантажити фінансовий сектор та рухатись далі до економічного успіху та процвітання», – заявив Яценюк.

Яценюк також заявив про відновлення переговорів з ЄС щодо Асоціації та подякував американському народу та лідерам європейських країн за підтримку державного суверенітету України. «Я переконаний, що наступного тижня Україна підпише політичну частину угоди про Асоціацію з ЄС і зробить серйозний крок до того, щоб стати важливою частиною ЄС», – заявив Яценюк.

За його словами, російська агресія стає на заваді запровадженню в Україні необхідних реформ. «Новий український уряд готовий дати справжні зміни. Ми готові до імплементації реформ, але зробити це з російськими танками та солдатами на нашій землі - неможливо», – відзначив Яценюк.

Арсеній Яценюк також заявив, що звинувачення з боку Росії у тому, що в Україні активні нео-нацистські та фашистські угрупування є безпідставними. «Ми – той уряд, який боротиметься з кожним, хто проголошує ідеї, які нагадують фашизм чи нацизм», - заявив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк також заявив, що уряд України готовий до проведення виборів президента у раніше озвучену дату 25-го травня, і він особисто переконаний, що вибори пройдуть як заплановано. Виступу в «Атлантичній Раді» передувала зустріч голови уряду України із президентом США Бараком Обамою.

Офіційна інтернет-сторінка голови уряду України нагадує, що у рамках робочого візиту Арсенія Яценюка до США 12-13 березня заплановано його зустрічі в Конгресі США, а також з керівництвом Міжнародного валютного фонду та Світового банку. У четвер, 13 березня, Прем’єр-міністр України виступить на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, під час якого обговорюватиметься ситуація в Україні».


Відео: AtlanticCouncil

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу