Янукович заздалегідь знав про анексію Криму, – Мін'юст

15:44 9 лютого 2017 р.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив на брифінгу: «Так звана версія РФ про те, що вони «емоційно відреагували на революцію» і «допомогли своїм братам» в Криму, провівши «референдум» – це повна брехня».

Активні дії з підготовки окупації Криму Росія почала ще в 2013 році, і екс-президент Віктор Янукович знав про це. Про це на брифінгу заявив сьогодні, 9 лютого, міністр юстиції Павло Петренко.

Він також конкретизував: «Ми чітко встановили і подали у вигляді письмових доказів в ЄСПЛ документи, які свідчать, що активну фазу підготовки до захоплення Криму РФ почала ще в 2014 році. Але ми розуміємо, що такий план був раніше. Нам вдалося отримати докази, що в 2013 році РФ вже почала активні дії на території Криму».

«Це підтверджується тим, що РФ несанкціоновано збільшила свій військовий контингент. На територію України з боку Криму незаконно перекидався особовий склад і техніка РФ, це підтверджується і тим, що вони вели активну підривну і розвідувальну роботу в місцевих органах влади Криму – і це зафіксовано документально», – зазначив Павло Петренко, підкресливши, що Мін'юсту відомі прізвища посадових осіб РФ, які координують цю спецоперацію.

Міністр також запевнив запевнив: «У матеріалах позову є документальні докази захоплення в полон і застосування тортур з боку російських силовиків до місцевих жителям Криму в 2014 році. Це ще раз підтверджує, що так звана версія РФ про те, що вони «емоційно відреагували на революцію» і «допомогли своїм братам» в Криму, провівши «референдум» – це повна брехня»,.

Павло Петренко підкреслив, що колишнє керівництво України – Янукович, його оточення, а також керівництво спецслужб не могли не знати про дії з підготовки окупації півострова. «Фактично вони допомагали тому, щоб в Криму розвивалася підготовка до захоплення в 2013 році. Всі ці докази ми подали в ЄСПЛ», –  заявив міністр.

Про це повідомили сьогодні, 9 лютого, в агенції «ЛIГАБiзнесIнформ».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів