Янукович не повернеться на європейський шлях, – експерти (доповнено відеосюжетом)

21:24 19 грудня 2013 р.

Фото до новини


Фото: typical.if.ua

Оглядачі вважають: телеінтерв'ю президента засвідчило, що влада перейшла у контрнаступ, так і не зрозумівши причин протестів.

На їхню думку, повернення до євроінтеграції тепер годі чекати. «Президент Янукович цілковито відірваний від реальних подій, але хоче продемонструвати, що все контролює в державі», – сказав в інтерв'южурналісту Української служби «Deutsche Welle» Олександрові Савицькому професор політології Олексій Гарань.

«Він проігнорував навіть дуже обережні питання щодо встановлення винних та покарання осіб, які причетні до кривавого розгону студентів на Майдані 30 листопада», –зазначив науковець. На його думку, Янукович і далі переконаний, що протести хтось «інспірував» – чи то опозиція, чи то Захід, але так і не побачив об’єктивних причин, які вивели людей на майдани.

«Єдиною метою нинішніх протестів Янукович вважає спроби опонентів захопити владу, і не хоче, чи не бажає розуміти, що людей на Майдан вивели обурення відмовою від євроінтеграції, репресії, суцільна корупція та занепад економіки», – сказав «DW» директор київського Міжнародного інституту демократій Сергій Таран. «Влада мало розуміє, що відбувається в країні і з цієї причини не розуміє, що із цим робити», – розмірковує експерт.

Активісти готуються до репресій

Причиною озвучених в ефірі поглядів активіст громадського руху «Воля» Єгор Соболєв вважає те, що президент звик мати справу з людьми, незвиклими до активної громадянської позиції. «Він звик до виборців, голоси яких можна купити, до покірних людей, яких можна силоміць зганяти на мітинги, а непокірних розчавити за допомоги силових структур», – зазначив Соболєв.

Цькування з ознаками політичних репресій проти активістів Євромайдану триватимуть попри звільнення Верховною Радою учасників акцій, прогнозує Соболєв. «Репресіями нас точно ніхто не залякає – я говорив з багатьма активістами і вони до цього готові. На місце кожного арештованого стануть десятки інших і влада отримає ще більш потужні протести», – переконаний активіст.

Янукович у своєму телеінтерв’ю і грізно виступив проти того, аби «приїжджали представники інших країн і вважали, що вони тут можуть хазяйнувати як завгодно – на Майдані або не на Майдані». Він також заявив, що «в категоричній формі проти того, щоб хтось приїжджав до нас і вчив, як нам тут жити».

Західні інформагенції вважають, що ці слова напряму адресовані саме європейським та американським політикам. Єгор Соболєв, у свою чергу, зазначає, що сцена київського Майдану відкрита для промовців з будь-яких країн. «Але чому тоді наш президент, як повія їздить до Москви і випрошує в неї гроші?», – запитує активіст.

Євроінтеграція стає міфом

Олексій Гарань називає «ритуальними» слова Януковича про відданість курсу на євроінтеграцію. Водночас, ідея включення Росії до переговорного процесу щодо угоди з ЄС вже зустріла подив та неприйняття в західних лідерів, нагадав експерт.

Тим часом, Сергій Таран, підсумовуючі свої враження від телеінтерв'ю Януковича, сказав, що з нього слід зробити невтішні висновки. «Ми не побачимо економічних реформ, ми не побачимо багато демократії і навряд чи побачимо повернення до курсу на європейську інтеграцію України». переконаний Таран.

Як інформував «Щоденний Львів», хоч Захід пропонував Україні 20 млрд., Азаров заявив: якби асоціювалися з ЄС, то збанкрутували б, а Янукович обіцянкою у Москві «не повторювати помилок» зрікся ЄС, відтак екс-віце-прем'єр-міністр із питань європейської інтеграції Олег Рибачук констатує: «Де-факто Україна – в Митному союзі».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів