Янукович хоче для України постійне місце у Раді безпеки ООН

22:46 24 вересня 2013 р.

  • 0

Це було би підтримкою для країн Східноєвропейської регіональної групи.

Президент України Віктор Янукович, виступаючи сьогодні під час сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, звернувся до голови асамблеї Джона Еша з пропозицією надати Україні постійне місце у складі Ради безпеки ООН.

"Україна підтримує, шановний пане голово, вашу рішучу налаштованість на досягнення довгоочікуваних практичних зрушень у процесі реформування ООН. Критично важливим на наше переконання є якнайшвидше досягнення прогресу модернізації Ради безпеки ООН", - сказав В.Янукович.

За словами Президента, наразі в Україні є занепокоєння нинішньою стагнацією переговорного процесу.

"Хотів би в черговий раз засвідчити готовність України до обговорення всіх прогресивних концепцій реформування Ради безпеки ООН, здатних прискорити здійснення вже давно назрілих змін. Вважаємо, що таке реформування має неодмінно передбачати врахування законних інтересів всіх регіональних груп, в тому числі і Східноєвропейських. Йдеться про необхідність надання державам нашого регіону одного додаткового місця для постійного члена у складі розширеної Ради безпеки", - зазначив В.Янукович.

Радбез ООН - постійно діючий орган Організації Об'єднаних Націй, на який, відповідно до статті 24 Статуту ООН, покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки. Рада Безпеки входить до шести "головних органів" ООН.

У 1965 р. кількість її членів було збільшено з 11 до 15 (перша поправка до Статуту ООН): п'ять постійних членів — Великобританія, Китай, СРСР, США, Франція — і десять членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на два роки за географічною ознакою. П'ять з десяти членів переобираються щороку. Після розпаду СРСР його місце у Раді Безпеки успадкувала Росія.

На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право приймати рішення, обов'язкові для виконання всіма членами ООН. Рада Безпеки проводить свої засідання у Нью-Йорку, коли в цьому виникає необхідність.

Україна була непостійним членом Ради Безпеки ООН у 1948–1949, 1984–1985, 2000–2001 роках, повідомляють УНН.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:04 2 червня 2020 р.

Авакова звільняють з посади міністра лише у Фейсбуці

Народні депутати-ініціатори звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у Верховній Раді в п'ятницю закликають виборців вплинути на своїх депутатів-мажоритарників, щоб ті підписали парламентську петицію.

Рубрика: Політика

13:17 2 червня 2020 р.

У Львівській обласній раді - новий депутат-співак

Львівська обласна виборча комісія сьогодні, 2 червня, визнала обраним і постановила зареєструвати депутатом Львівської обласної ради Тараса Михайловича Курчика.

Рубрика: Політика

Останні новини

Службовицю комунального підприємства у Львові судитимуть за привласнення 66 тисяч гривень

Пригоди водія Вечірка у Міннеаполісі

Пішохідний перехід “Угринів” між Україною і Польщею відновить роботу

Львівська залізниця відновила рух приміських поїздів у межах чотирьох областей (графік)

Найстаршому мешканцеві Львова цього року виповнюється 104 роки

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу