Янукович хоче для України постійне місце у Раді безпеки ООН

22:46 24 вересня 2013 р.

  • 0
  • 2706

Це було би підтримкою для країн Східноєвропейської регіональної групи.

Президент України Віктор Янукович, виступаючи сьогодні під час сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, звернувся до голови асамблеї Джона Еша з пропозицією надати Україні постійне місце у складі Ради безпеки ООН.

"Україна підтримує, шановний пане голово, вашу рішучу налаштованість на досягнення довгоочікуваних практичних зрушень у процесі реформування ООН. Критично важливим на наше переконання є якнайшвидше досягнення прогресу модернізації Ради безпеки ООН", - сказав В.Янукович.

За словами Президента, наразі в Україні є занепокоєння нинішньою стагнацією переговорного процесу.

"Хотів би в черговий раз засвідчити готовність України до обговорення всіх прогресивних концепцій реформування Ради безпеки ООН, здатних прискорити здійснення вже давно назрілих змін. Вважаємо, що таке реформування має неодмінно передбачати врахування законних інтересів всіх регіональних груп, в тому числі і Східноєвропейських. Йдеться про необхідність надання державам нашого регіону одного додаткового місця для постійного члена у складі розширеної Ради безпеки", - зазначив В.Янукович.

Радбез ООН - постійно діючий орган Організації Об'єднаних Націй, на який, відповідно до статті 24 Статуту ООН, покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки. Рада Безпеки входить до шести "головних органів" ООН.

У 1965 р. кількість її членів було збільшено з 11 до 15 (перша поправка до Статуту ООН): п'ять постійних членів — Великобританія, Китай, СРСР, США, Франція — і десять членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на два роки за географічною ознакою. П'ять з десяти членів переобираються щороку. Після розпаду СРСР його місце у Раді Безпеки успадкувала Росія.

На відміну від інших органів ООН, тільки Рада Безпеки має право приймати рішення, обов'язкові для виконання всіма членами ООН. Рада Безпеки проводить свої засідання у Нью-Йорку, коли в цьому виникає необхідність.

Україна була непостійним членом Ради Безпеки ООН у 1948–1949, 1984–1985, 2000–2001 роках, повідомляють УНН.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

20:57 17 жовтня 2019 р.

УГП взялася за контроль над владою в Галичині

Мета проекту «Контроль за владою» – забезпечення відкритості і прозорості виконання повноважень органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами та депутатами місцевих рад, сприяння доступу до публічної інформації. Про результати цього проекту говорили 17 жовтня на пресконференціях у Львові, Івано-Франківську і Тернополі.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 627

10:19 17 жовтня 2019 р.

УГП знає ціну контролю за владою (відео)

Сьогодні, 17 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі – пресконференція на тему «Скільки коштує українцям контроль за владою?».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 453

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу